مسؤولان متناسب با مکتب حاج قاسم عمل کنند

مسؤولان متناسب با مکتب حاج قاسم عمل کنند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید حسینی‌ارفع با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل، با اشاره به آیه ۵۴ سوره «مائده» اظهار کرد: خدا در این آیه، به مؤمنان هشدار می‌دهد که اگر کسی از شما از دین خدا برگشت، خداوند قوم دیگری را خواهد آورد که چهار خصوصیت دارند که به‌واسطه آنها دین خدا در عالم گسترده می‌شود.

وی افزود: خداوند تأکید دارد با هر درجه‌ای از ایمان که باشید، حتی ایمان سلمان، ممکن است دچار لغزش شوید؛ وقتی آیه به پیامبر اسلام نازل شد، ایشان آیه را تلاوت کردند و اصحاب پرسیدند این قوم از کدام قوم است؟ پیامبر اعظم (ص) دست روی شانه سلمان گذاشت و گفت از قوم سلمان هستند؛ این آیه اشاره به اصحاب آخرالزمانی است که شهدا از آن جمله هستند.

مسؤول بسیج طلاب و روحانیون حوزه علمیه خراسان با اشاره به خصوصیات این قوم گفت: اولین خصوصیت این است که آنها خدا را دوست دارند و خدا هم آنان را دوست دارد؛ شهدا در این زمینه، الگو هستند و مثال امروز ما شهید حاج قاسم سلیمانی است.

حسینی‌ارفع فلسفه برگزاری یادواره‌های شهدا را ترویج فرهنگ ناب محمدی (ص) دانست و افزود: ویژگی دوم یاران آخرالزمانی، این است که این دست افراد مقابل خدا و مؤمنان خاضع هستند و برابر کفار محکم و استوارند.

وی افزود: شهدای ما و حاج قاسم سلیمانی این‌گونه بودند و توقع داریم مسؤولان هم این‌گونه باشند و مقابل دشمنان محکم، استوار و باصلابت بایستند تا دشمن به آنها دل نبندد.

مسؤول بسیج طلاب و روحانیون حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه باید خود را با این چهار ویژگی برای تحقق اهداف اسلام ناب محمدی (ص) آماده کنیم، گفت: انقلاب اسلامی دارای یوم‌الله‌های فراوانی بوده و این بدان معناست که خداوند متعال در طول این دوران، کمک‌حال ماست و دست قدرت خدا ظاهر شده است.

حسینی‌ارفع با تأکید بر اینکه خدا ما را در طول انقلاب اسلامی یاری داده است، عنوان کرد: یادواره‌های شهدا برای تقویت و افزایش باورهای مردم و ایمان ماست.

او ویژگی سوم امت آخرالزمانی از دید قرآن کریم را اهل جهاد بودن بیان کرد و افزود: عده‌ای می‌خواهند این‌روحیه را از ملت ما بگیرند و ملت را به یأس و ناامیدی بکشانند؛ اما غافلند که ملت این‌ها را از چشم نظام اسلامی نمی‌داند و از چشم افراد ناآگاه یا آگاه می‌دانند که خائن هستند.

مسؤول بسیج طلاب و روحانیون حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه شهدا اهل مبارزه، مقاومت و ایستادگی بودند، ادامه داد: عده‌ای تفکر لیبرالی دارند و یادواره‌های شهدا برای این است که این تفکر را بشناسیم و با آن مبارزه کنیم.

حسینی‌ارفع با بیان اینکه باید تفکر اسلام ناب را حفظ کرد، خاطرنشان کرد ویژگی چهارم، نترسیدن از عملیات روانی دشمن، تهمت و افتراهای آنهاست.

او بیان کرد: ما انقلاب اسلامی را به‌راحتی به دست نیاوردیم و انقلاب امروز در دل‌هاست و در شرایط درهم شکستن استکبار جهانی هستیم؛ از این‌رو، و باید مراقب اختلاف داخلی و توطئه‌های دشمنان باشیم و بصیرت نیاز است تا تاریخ تکرار نشود.

مسؤول بسیج طلاب و روحانیون حوزه علمیه خراسان اضافه کرد: استکبار جهانی تلاشش نابودی جمهوری اسلامی ایران بوده و سیاست جمهوری اسلامی مشخص است و مقابل مستکبران خم به ابرو نمی‌آورد.

حسینی‌ارفع با بیان اینکه مقابل دشمنان باید انقلابی عمل کرد، افزود: رهبری بر اقتصاد مقاومتی، توجه به داخل و اقتصاد درون‌زا تأکید دارند و باید به این موارد توجه شود.

اخبار مرتبط

ویدئو/چقدر اطلاعات سیاسی دارید؟!

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت عید فطر را تبریک گفت

حجت‌الاسلام علی شیخ‌الاسلامی درگذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha