آمادگی ۱۴ هزار طلبه برای کمک در عرصه مقابله با کرونا

آمادگی ۱۴ هزار طلبه برای کمک در عرصه مقابله با کرونا

سردار مهدی فرجی، ظهر امروز در جلسه آغاز به کار ستاد مردمی کرونا در استان همدان با بیان اینکه سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب در ستاد ملی کرونا روح تازه‌ای در بین مسئولان و مدیریت کشور دمید، اظهار داشت: نیازمند بررسی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه‌ها و ابعاد مختلف هستیم.

وی با تقدیر از اقدامات حجت الاسلام والمسلمین شعبانی در استان همدان و در عرصه  مقابله با ویروس کرونا، مطرح کرد: ستاد مردمی کرونا در استان همدان را باید تنها ستاد مردمی در کشور نامید که با این گستردگی مشغول فعالیت بود.

سردار فرجی، حضور امام جمعه همدان را مایه امیدواری برای نیروها دانست و گفت: متاسفانه شرایط سرایت پذیری این ویروس در وضعیت حادّی قرار دارد و نیازمند رعایت بیشتر مسائل بهداشتی توسط مردم هستیم.

وی افزود: در ماه‌های اسفند و فروردین با وجود آنکه مردم رعایت بهتری نسبت به این مسائل داشتند اما ویروس سرایت پذیری کمتری داشت، در حالی که در شرایط فعلی که سرایت پذیری کرونا بالاتر رفته اما رعایت‌ها کم‌تر شده به نحوی که باید گفت ترس مردم از این بیماری ریخته شده است.

جانشین سپاه انصارالحسین(ع)، مراکز خرید، خروجی بیمارستان‌ها و بازارها را از اماکن آلوده دانست که باید زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ضد عفونی شوند و عنوان کرد: کمیته مردمی باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این حوزه‌ها نیز ورود کند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از نیروی مردمی در سطح استان، گفت: آیت الله اعرافی از آمادگی حضور بیش از ۱۴ هزار طلبه در سراسر کشور برای مقابله با این ویروس خبر داد که این آمادگی قابل تقدیر است.

بازرس ستاد مدیریت بیماری کرونا استان همدان با اشاره به نقش روحانیت در فرهنگ سازی، بیان کرد: در برخی از شهرستان‌هایی که با شرایط بحرانی و قرمز مواجه هستیم نیاز داریم تا ائمه جمعه و جماعات ورود جدی داشته باشند و به کمک ستاد استانی و مردمی بیایند.

وی با بیان اینکه نظر حضرت آقا که زمینه ساز سلامت مردم می‌باشد، برای ما شرط است، گفت: استان همدان نسبت به سایر استان‌ها در میزان رعایت مسائل بهداشتی رتبه حائز اهمیتی را کسب کرده است و این یعنی ما نظر رهبر معظم انقلاب را رعایت کرده‌ایم.

سردار فرجی بیشترین میزان رعایت را متعلق به جامعه متدینین دانست و عنوان کرد: تایید این آمار در بازرسی‌های صورت گرفته در مساجد و در اماکن تجمعی دیگر کاملا مشهود است.

وی در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه مشکل اجاره بها یکی از مهم‌ترین مشکلات جامعه آسیب دیده از کرونا است، بر لزوم توجه به بحث قرنطینه اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مراکزی که می‌تواند به کمک ما برای بحث قرنطینه بیاید، مدارس و کلاس‌های درس است، چرا که اگر بنا بر نظر کارشناسان نتوانیم شرایط را کنترل کنیم، در آذر و دی شرایط بدتری را شاهد خواهیم بود.

حجت الاسلام محمد هادی نظیری مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان نیز با تاکید بر نقش روحانیت در ترویج فرهنگ رعایت مسائل بهداشتی، خاطر نشان کرد: یکی از مبلغان در روستایی در شهرستان اسدآباد توانست مانع از برگزاری  ۴ عروسی شود و این نشان دهنده نقش مهم روحانیت در بین مردم است.

وی با بیان اینکه احیای ظرفیت‌های مردمی برای ایجاد نشاط در جامعه دارای ضرورت دو چندان است، گفت: نباید از بحث تضرع، دعا و نیایش همان طور که حضرت آقا فرمودند غافل شویم.

حجت الاسلام نظیری افزود: در این زمینه باید الگوهای جدیدی را متناسب با شرایط موجود برای مردم معرفی کنیم و بهترین کار نیز تفسیر فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این رابطه است.

 

اخبار مرتبط

مردم عراق مشتاق حضور ایرانی‌ها در راهپیمایی اربعین هستند

به‌ زودی بسته حمایتی برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا آماده می‌شود

مادر شهید شهریاری آسمانی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha