شهید «حسین غلام‌پور» به خوش‌رفتاری شهره بود

شهید «حسین غلام‌پور» به خوش‌رفتاری شهره بود

به گزارش سراج24، شهید «حسین غلام‌پور» در شهرستان مراغه متولد شد. وی با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و پس از حمله نیروهای رژیم بعثی عراق به خاک کشورمان به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و پس از چندی مجاهدت در راه اسلام سرانجام در سال 1366 به شهادت رسید.

زندگی‌نامه شهید:

شهید «حسین غلام‌پور» در یکی از روستاهای شهرستان مراغه به نام روستای شلیلون چشم به جهان گشود. وی تا سن هفت سالگی در دامن پرمهر مار مهربان و پدری زحمتکش پرورش یافت.

از همان کودکی علاقه زیادی به قرآن و خوانددن نماز داشت. نسبت به برنامه‌های مذهبی، کمک به نیازمندان، عزاداری ماه محرم و صفر بسیار جدی بود و نسبت به حجاب تاکید بسیار داشت. در هفت سالگی تحصیلات ابتدایی خود را در همان روستا آغاز نموده و ادامه تحصیلات سه ساله دوره راهنمائی را در شهرستان مراغه سپری کرد.

خصوصیات بارز شهید:

با وجو سن کم، در کارهای کشاورزی یاری‌گر دیگران بود. به اخلاق خوب و خوش رفتاری، فردی مومن و درستکار در میان مردم شهره شده بود و همچنین سخاوتمندی و پاک دامنی از دیگر خصوصیات بارز این شهید غلام‌پور بود.

هم‌زمان با رسیدن موعد خدمت سربازی و با دریافت کارت آماده به خدمت، عازم یکی از منطقه‌های جنگی باختران بنام منطقه سومار شد و بعد از گذشت یکسال در سال 1366 به فیض شهادت نائل گشت.

 

اخبار مرتبط

شهیدی که سر جدا به آسمان پر کشید

یادواره شعر فخر ایران گامی موثر در معرفی شهید فخری زاده است

نماهنگ شلیک؛ ادای دین بچه‌های مسجد به شهید فخری‌زاده

0 نظر

ارسال نظر

capcha