#الا_رسول_الله

مفتی لبنان: آزادی بیان به معنای اهانت به عقاید دیگران نیست

مفتی لبنان: آزادی بیان به معنای اهانت به عقاید دیگران نیست

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه خبری النشرة، عبداللطیف دریان، مفتی جمهوری لبنان اهانت به پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) در برخی کشورها را موجب دشمنی مستمر علیه مسلمانان جهان و تحریک احساسات آنها توصیف و تأکید کرد: مسئولین این کشورها باید به این وضعیت پایان دهند.

وی با اشاره به این که آزادی بیان، اندیشه و تعبیر به شیوه‌های گوناگون به معنای اهانت به عقاید و مقدسات دیگران نیست، گفت: آزادی بی حد و مرز نیازمند یک بازنگری است.

دیان همچنین بر ضرورت بازگشت به مفاهیم حقیقی آزادی بیان که مبتنی بر احترام به دیگران و عدم اهانت به عقاید و مقدسات آنها تأکید کرد و افزود: اسلام ما را به تعامل با دیگران و گفت‌وگو با دیگران فرا می‌خواند چندانکه پیامبر اسلام(ص) نیز با مسلمانان و غیر مسلمانان این گونه رفتار می‌کردند تا جایی که خداوند ایشان را دارای خلق عظیم توصیف کرد.

مفتی لبنان از نگرانی خود نسبت به این مسئله و شدت گرفتن آن خبر داد به گونه‌ای که کنترل آن از دست حاکمان خارج شود و بر همزیستی مسلمانان با دیگر ملت‌های جهان تأثیر منفی بگذارد.

وی در ادامه تأکید کرد: مسلمانان جهان بر دوستی پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) که علی‌رغم تلاش همه کینه توزان هرگز نورش خاموش و چشمه‌اش خشک نخواهد شد، پایبند خواهند ماند.

اخبار مرتبط

«انیس نقاش» نقش مهمی در حمایت از محور مقاومت ایفا کرد

واشنگتن باید در راه اعتمادسازی موضوع برجام گام بردارد

«الجزایر» دژی محکم در برابر عادی‌سازی روابط با صهیونیسم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha