۱۲ هزار بسته معیشتی توسط اوقاف قم توزیع شده است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عباس اسکندری ظهر شنبه در آئین برگزاری پنجمین مرحله طرح مواسات و همدلی که با عنوان «احسان ماندگار» در قم با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و همچنین شیوع کرونا که معیشت بسیاری را تحت تأثیر قرار داده، از پنج مرحله توزیع بسته‌های معیشتی توسط اوقاف قم خبر داد و تصریح کرد: وی افزود: مرحله نخست همزمان با نوروز امسال، مرحله دوم در ماه رمضان، مرحله سوم و چهارم در ماه‌های محرم و صفر و مرحله پنجم هم در دهه وقف اجرایی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه در هر مرحله حدوداً ۳ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع شده است گفت: منابع تأمین این طرح از محل عوائد موقوفات بوده است.

وی افزود: شاید این بسته‌ها مشکلات عمده اقتصادی را حل نکنند ولی از نظر معنوی و روانی، تأثیر بسزایی دارد و نیازمندان می‌بینند که وقف برکت فراوانی داشته و در حد بضاعت موقوفات و سازمان اوقاف، اقداماتی برای آنها انجام شده است.

اسکندری با اشاره به فعالیت مراکز افق در بقاع متبرکه شاخص گفت: این مراکز شعاع پیرامونی همان بقعه را زیر پوشش دارند ولی اگر امکانات به اندازه کافی داشته باشند، دیگر مناطق هم پوشش می‌دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم، بیکاران، مستأجران و بیماران نیازمند و بیماران صعب‌العلاج را سه گروه دارای اولویت در کمک‌رسانی دانست و تصریح کرد: با توجه به نیت واقفان و همچنین موقوفات عامی که در اختیار داریم، کمک‌رسانی به گروه‌های هدف را در دستور کار قرار داده‌ایم البته این کمک‌ها فقط مربوط به توزیع بسته‌های غذایی نیست بلکه تأمین دارو و درمان نیازمندان هم در اولویت قرار دارد.

وی افزود: همچنین آزادی زندانیان جرایم غیر عمد هم از محل عوائد موقوفات انجام می‌شود.

اسکندری با اشاره به بخشش اجاره موقوفات تجاری که از بیماری کرونا آسیب دیده‌اند طی سه ماه ابتدایی شیوع کرونا گفت: این کار با دستور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف صورت گرفت زیرا شیوع کرونا کسب و کار را به شدت تحت تأثیر قرار داده است.

اخبار مرتبط

درباره موجودیت گیت‌های بازرسی تصمیم اساسی اتخاذ شود/ تقاضای اشد مجازات برای جنایتکاران

۳۰ هزار بسته معیشتی در کرمانشاه توزیع می‌شود

توزیع بیش از ۲ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان چادگانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha