همت 40 ساله بانوی کهنسال زرندی برای تجهیز اماکن مذهبی

همت 40 ساله بانوی کهنسال زرندی برای تجهیز اماکن مذهبی

به گزارش سراج24، ضمن مراسمی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با حضور امام جمعه ریحان‌شهر، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی هدایای جمع‌آوری شده توسط بانوی نیک‌اندیش آفاق احمدی به اماکن مذهبی ریحان‌شهر اهدا شد.

علی صادق‌زاده فرماندار زرند ضمن قدردانی از تلاش بی‌وقفه این بانو در جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای اماکن مذهبی اظهار داشت: این بانوی فداکار همانند بسیاری از مادران ارزشی جامعه اسلامی در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه امدادرسانی خود را به نحو شایسته انجام داد و بعد از جنگ تحمیلی همچنان در تجهیز و تعمیر مساجد، تکایا و امامزاده‌ها کمک‌های ارزشمندی را انجام داده است.

فرماندار زرند با بیان اینکه اماکن مذهبی خانه پاک خداوند متعال و مکانی برای آرامش روح و جسم انسان است، افزود: تعمیر، نگهداری و تجهیز این اماکن بر عهده بندگان شایسته خداوند است و اینگونه توفیقات در منطقه ریحان‌شهر  نصیب بانوی کهنسال این منطقه شده است.

حجت‌الاسلام غفوری امام جمعه ریحان‌شهر هم با قدردانی از خدمات ارزنده این بانوی زرندی گفت: در دوران دفاع مقدس هم در پشت جبهه نان محل برای رزمندگان ارسال می‌کرد و پس از جنگ تحمیلی  دست از کار خیر بر نداشته است.

وی با بیان اینکه این بانو همه ساله اقدام به جمع‌آوری هدایای مردمی برای اماکن مذهبی دارد، اظهار کرد: در حقیقت تجهیز اماکن مذهبی متبرکه و اموراتی که به مسائل مذهبی مردم ارتباط دارد برای نظام ما از  اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امروز هم شاهد اهدای بسیاری از وسایل و تجهیزات اماکن مذهبی از قبیل فرش، انواع ظروف، وسایل گرمایشی و بهداشتی به ارزش ۴ میلیارد ریال هستیم.

 آفاق احمدی بانوی کهنسال ریحان‌شهر هم گفت: در طول دوران دفاع مقدس اکثر وقت زندگی‌ام را صرف پخت نان محلی برای رزمندگان می‌کردم و پس از جنگ تحمیلی فعالیت خود را در جمع‌آوری نذورات مردمی برای مساجد، تکایا و ...‌آغار کردم و قریب به ۴۰ سال است که به‌طور مداوم این فعالیت را انجام می‌دهم و وسایل و تجهیزات بسیار زیادی به اماکن مذهبی اهدا شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا زنده هستم دست از کار خیر بر نمی‌دارم.

اخبار مرتبط

کرونا نذورات ضریح امامزادگان در گلستان را ۷۰ درصد کاهش داد

جمع‌آوری نذورات مردمی برای احداث زائرسرا در کربلا

راه‌اندازی مراکز جمع‌آوری نذورات در قالب پویش «احسان حسینی» در بوشهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha