فرهنگ دفاع مقدس تاریخ مصرف ندارد

فرهنگ دفاع مقدس تاریخ مصرف ندارد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عباس امینی عصر امروز در یادواره شهدای نیروی انتظامی شهرستان شاهرود به‌ویژه شهید «رمضانعلی نوری» در پاسگاه انتظامی شهید نوری این شهر، با اشاره به محدودیت‌های کرونایی و برگزاری محدود یادواره‌های شهدا اظهار کرد: یکی واژه‌های بازتعریف شده در انقلاب اسلامی، شهادت است که انسان در آن با دیده باز به استقبال مرگ می‌رود.

وی با بیان اینکه دشمنان از این بازتعریف و از شهید و شهادت می‌ترسند، گفت: بعد از واقعه ۱۱ سپتامبر، آمریکایی‌ها تأکید داشتند که باید واژه شهادت را از قرآن حذف کنند و این نشان از هراس آنها از این واژه مقدس دارد.

امام جمعه شاهرود افزود: کرامت ما در شهادت است و شهدا این واژه را ارزش‌گذاری کردند؛ شهید نوری از آن جمله بود که در امنیت داخلی کشور در نیروی انتظامی و در دوران دفاع مقدس دلاورمردی کرد.

امینی با بیان اینکه از این نوع واژه‌ها بازتعریف خوبی شده که به درد امروز ما می‌خورد، اظهار کرد: واژه مقاومت نیز از آن جمله است؛ واژه ایثار را اسلام آورد و شهدا این‌ها را تبلور دارند.

امام جمعه شاهرود با اشاره به تبلور واژه ایثار در ایام شیوع ویروس منحوس کرونا گفت: در این ایام، همه از مال و جان خود ایثار می‌کنند و این مورد تأکید دین مبین اسلام است که به درد زندگی امروز و نسل آینده ما می‌خورد و شهدای عزیز این گنجینه و سرمایه‌های گران‌قدر را به یادگار گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس که چله آن گذشت، در این چهار دهه مورد توجه قرار گرفته و نشان دادیم که تعطیل‌بردار نیست و تاریخ مصرف ندارد، افزود: عاشورا و فداکاری‌های صدر اسلام نیز تاریخ مصرف ندارد و برای همه عصرها و نسل‌ها قابل برداشت است.

امینی تأکید کرد: نورانیت معنوی دفاع مقدس ما شهدا هستند که همچنان از این سرمایه‌های گران‌قدر برای روزهای آینده ذخیره شده و می‌توان استفاده کرد.

در این مراسم که فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان شاهرود، خانواده شهدا و ایثارگران و برخی از مسؤولان شهرستان حضور داشتند، از خانواده شهید رمضانعلی نوری تجلیل شد.

خیرمقدم فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود، مرثیه‌سرایی و روایتگری و خاطره‌گویی از شهدا به‌ویژه شهید رمضانعلی نوری از دیگر برنامه‌های این یادواره شهدا بود.

شهید رمضانعلی نوری، افسر نیروی انتظامی استان سمنان و متولد سال ۱۳۴۳ روستای دیزج شاهرود بود که در سال ۱۳۶۶ در عملیات نصر ۸ در ماووت عراق بر اثر اصابت تیر مستقیم به درجه رفیع شهادت نائل شد و در گلزار شهدای روستای دیزج آرام گرفت.

اخبار مرتبط

تجربه همیاری مردم در دفاع مقدس الگویی برای مقابله با کرونا است

بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس برگزار می‌شود

روحیه انقلابی شاه‌کلید فتح مشکلات کشور است

0 نظر

ارسال نظر

capcha