روایت «ویدا جوان» از تجربه بازی در «آبادان یازده ۶۰»

روایت «ویدا جوان» از تجربه بازی در «آبادان یازده ۶۰»

به گزارش سراج24، فیلم سینمایی آبادان یازده 60 چندی پیش در جشنواره فیلم مقاومت یکی از جوایز اصلی جشنواره را از آن خود کرد و از سویی دیگر یک ماهی می‌شود که به روی پرده سینماها رفته است اما سینماهای کشور نیز به علت شیوع ویروس کرونا با تعطیلی مواجه شده است . به همین خاطر سازندان «آبادان یازده 60» این فیلم سینمایی را راهی اکران آنلاین کردند تا مخاطبان از تماشای این فیلم بی بهره نشوند.

فیلم دفاع مقدسی «آبادان یازده‌ 60» شاید همچون برخی از آثار سینمای دفاع مقدس در طی سال‌های اخیر پر از حضور ستاره‌های سرشناس سینمای ایران نباشد؛ اما به نظر می‌رسد آنچه که می‌تواند باعث بیشتر دیده شدن این اثر  در اکران آنلاین شود، قصه جذاب فیلم و البته تصویر ارائه شده از رشادت‌های مردم آبادان در کنار تلاش و هنرنمای چشمگیر بازیگران جوان این  اثر باشد که یکی از این بازیگران ویدا جوان است، ویدا جوان که به عنوان بازیگر نقش نخست زن در فیلم سینمایی «آبادان یازده 60» به ایفای نقش پرداخت درباره نقشش در این فیلم سینمایی به دانشجو گفت: در این فیلم نقش دختری تهرانی در سال 59 را بازی می کنم با اینکه جنگ شروع شده بود، ولی خیلی خبری از جنگ و شدت آن نداشت و نامزد او که قرار بوده یک هفته بعد با هم ازدواج کنند، رئیس رادیو نفت آبادان است و به خاطر جنگ در آنجا مانده و این دختر به خاطر دلتنگی و بیقراری به آبادان می آید تا احوالی جویا شود ولی درگیر مسائل جنگ، آبادان و رادیو می‌شود.

حس و حال ویدا جوان از تجربه بازی در «آبادان یازده 60»

ویدا جوان در خصوص نقش رادیو آبادان گفت: در زمان جنگ، رادیو آبادان یک کاراکتر اصلی به شمار می‌رفته است که همین شخصیت، یعنی رادیو نقش مهمی در اطلاع رسانی جنگ و حل و فصل مشکلات اساسی مردم در آن زمان داشته است.

وی در خصوص پیش بینی خود از  اقبال مخاطبان از این فیلم گفت: سوژه این فیلم از جذابیت بالایی برخوردار است  که می تواند مخاطبان سینما را راضی نگه دارد و از سوی دیگر عوامل فیلم سختی های بسیاری را در مراحل تولید این فیلم دفاع مقدسی پشت سر گذاشتند تا در نهایت به اثری محترم و قابل دفاع بدل شود.

این بازیگر جوان در پایان در خصوص ایفای نقش در فیلمی دفاع مقدسی گفت: اگر بخواهم صادقانه بگویم یاید اعتراف کنم، این نقش را خیلی دوست داشتم به این دلیل که تحولی در شخصیت کارکتر شکل می‌گیرد. بطوری که این  شخصیت درگیر فضای جنگ می‌شود و خود را به نوعی فدا می‌کند.

اخبار مرتبط

عمل قلب مهران غفوریان موفقیت‌آمیز بود/ مشکل قلبی حین ضبط سریال

«شهید همدانی»؛ از شهادت در غربت تا بصیرت در قدرت

نخستین جشنواره معرفی نوجوان برگزیده سال برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha