موقوفه خیرالنساء تبریز بیش از ۱۸۰ سال قدمت دارد

موقوفه خیرالنساء تبریز بیش از ۱۸۰ سال قدمت دارد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی روز گذشته در نشست تخصصی وقف و روحانیت با تاکید بر اهمیت همراهی علما در راستای ترویج فرهنگ وقف و احیا و توسعه موقوفات، اظهار کرد: این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد و به ویژه در حوزه نیازهای روز جامعه مثل وقف بر حوزه‌های عملیه، تازه های علمی، مباحث فناورانه، دانش بنیان و... نیاز بسیاری احساس می‌شود.

وی با تشریح عملکرد یک ساله اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در زمینه توسعه و احیای موقوفات، بیان کرد: طی یک سال اخیر در رابطه با احیای موقوفات به کمک تمام دستگاه‌ها، دادگستری استان و همچنین حمایت‌های ویژه نماینده ولی فقیه در استان قدم‌های خوبی برداشته شده است.

حجت‌الاسلام حسینی اضافه کرد: در راستای تسهیل‌گری رسیدگی به امور موقوفات، ناحیه ۳ اوقاف تبریز برای موقوفات قائم مقام فراهانی و ناحیه ۴ نیز برای موقوفات ربع رشیدی که قسمت عمده نیت آن برای طلاب علمی است، تعیین شده تا این موقوفات عظیم احیا شده و در راستای نیت واقف صرف شود.

به گزارش ایسنا، وی به عملیات عمرانی امام زادگان استان نیز اشاره کرد و افزود: در تمام امام زادگان استان و به ویژه امام زادگان شاخص، عملیات عمرانی در حال انجام است و عملیات عمرانی امام زاده سید حمزه تبریز نیز به شکل کاملا مطلوب اجرا می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نیز گفت: اجرای طرح آرامش بهاری، ضیافت الهی، نشاط معنوی، مهر تحصیلی، برگزاری کلاس‌های سبک زندگی و مباحث قرآنی از جمله این اقدامات بوده و همچنین ۴۵ مرکز افق نیز در جوار امام زادگان راه‌اندازی شده و بیش از ۵۰ هزار بسته معیشتی در استان توزیع شده است.

اخبار مرتبط

دومین کنگره شعر محرم به کار خود پایان داد

وقتی حمله به پالایشگاه اصفهان ناکام ماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha