جهاد فرهنگی نیازمند تفکر دینی و قرآنی است

 جهاد فرهنگی نیازمند تفکر دینی و قرآنی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام «سید محمدحسین صفوی» مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان شامگاه امروز در جلسه شورای معاونین فرهنگی و دانشجویی استان گیلان با تاکید بر اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب شاخص‌های حرکت تمدن‎ساز بیان شده است، اظهار داشت: دانشگاه اسلامی باید به سمت الگوهای پیشران حرکت کند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با انتقاد از حضور افراد هنجارشکن در ییلاقات و اماکن تفریحی گیلان، تصریح کرد: چرا بستر حضور افراد مذهبی در اماکن و تفرجگاه‌ها فراهم نشده است و یک پاتوق فرهنگی برای این قشر در تفرجگاه‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی تنها برگزاری همایش نیست بلکه باید اقدامی اثربخش و تحول آفرین انجام دهیم، افزود: کاهش بودجه فرهنگی در دانشگاه‌ها اقدام قابل قبولی نیست.

حجت الاسلام «سید محمدحسین صفوی» با اشاره به اینکه جهاد فرهنگی در برابر توطئه‌های دشمن نیازمند تفکر دینی و قرآنی است خاطرنشان کرد: پژوهش و معنویت دو رکن اصلی در دانشگاه‌ها هستند و دانشگاه آزاد اسلامی باید به این سمت حرکت کند.

«محمد دوستار» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه از افزایش فعالیت تشکل‌های سیاسی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و اظهار داشت: اتخاذ تدابیر برای سیاست‌گذاری جهت ایجاد یکپارچگی در فعالیت‌های دانشگاه با توجه به مناسبت‌های پیش رو ضروری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه آموزش سواد رسانه‌ای در مدارس به اولیاء و دانش آموزان در دستور کار ما قرار دارد، تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا و استفاده دانش آموزان از گوشی‌های هوشمند، سواد رسانه‌ای جایگاه مهمی دارد.

وی با تاکید بر اینکه شهید مدافع حرم «حامد کوچک زاده» از فارغ‌التحصیلان علوم سیاسی دانشگاه آزاد رشت بود، افزود: نامگذاری سالن دانشکده علوم انسانی به دلیل افزایش شناخت بیشتر جوانان با ایشان است.

اخبار مرتبط

از جهاد پزشکی در مقابله با کرونا تا جهاد فرهنگی در مرکز اسلامی رم

توانمندسازی نیروهای انقلابی در فضای جهاد فرهنگی اهمیت دارد

جهاد فرهنگی و اقتصادی اصناف و بازاریان زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha