تلاش روحانیت برای تلطیف فضای بهمئی

تلاش روحانیت برای تلطیف فضای بهمئی

به گزارش سراج24، امروز با حضور حجت‌الاسلام افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی  و جمعی از طلاب و روحانیون و ریش سفیدان از خانواده‌هایی که عزیزان خود را در حادثه نزاع دسته جمعی شب گذشته از دست دادند ضمن عرض تسلیت به خانوادههای داغدار و همچنین ابراز  نگرانی  از وضع موجود دوطایفه را به اصلاح و دعوت به آرامش کردند و آز انها خواستند که  به معرفی افراد به قانون و جلوگیری از هر گونه تنش خودداری کنند.

وی بیان کرد: حوادث این چنینی بسیار دلخراش است از دست دادن یک نفر ،یک انسان ،یک شیعه داغ سنگینی هست.

 

امام جمعه بهمئی عنوان کرد: اما به هر حال عواقب متعددی مترتب بر چنین برنامه‌هایی است که آرامش منطقه، آرامش خانواده‌ها و احساس امنیت از بین می‌رود و مردم نگران و ناراحت می‌شوند، علاوه بر این بسیاری از مسائل دیگری هم در اقتصاد، در رفت و آمد مردم در ازدواج‌ها همه و همه تاثیر منفی دارد.

افزوغی عنوان کرد: خدا را شکر  مردم بهمئی فهیم، مصلح و خداترس هستند و هنوز احترام بزرگان، سادات و روحانیون را دارند،  فرهنگ غنی خوب اسلامی دینی و عشایری هنوز حکمفرما هست.

 

وی تصریح کرد: در همین  راستا در دو جلسه‌ای که در محضر ریش سفیدان دو گروه بودیم شاید در هرجلسه‌ای حدود ۱۰۰ نفر از بزرگان شرف حضور داشتند صراحتا اعلام فرمودند ما فقط و فقط از مسیر قانون و از دالان قانونی پیگیر مطالبات و حقوق خودمان هستیم  و ما هم  همین را  از مردم و بزرگان می‌خواستیم و خدا را شکر، بسیار آدم‌های دلسوز و فهیم و حتی آنهایی که داغدیده بودند، والدین دو طرف  دوتا  ازعزیزانی که از  دست رفته فرمودند صراحتا اعلام فرمودند که ماراضی نیستیم امنیت منطقه امنیت بقیه خانواده ها به خطر بیفتد.

افروغی با بیان اینکه بالاخره آبروی یک ایل در میان است، گفت: آبروی  بسیاری از مردم در میان است و نگران بودند و صراحت اعلام فرمودند فقط از مسیر قانونی حقوق خودمان را پیگیری خواهیم کرد.
از طرف دیگر با پیگیری‌های شورای محترم تامین آنها هم تلاش می‌کنند انشالا کار از مسیر قانونی پیش برود.

امام جمعه بهمئی بیان کرد: جمع‌بندی مجموعه جلسات شورای تامین ،جلسات با بزرگان ،ریش سفیدان ومعتمدین روستایی باحضور در  منازل هر دوطرف درگیری داشتیم و جلساتی که صورت پذیرفت انشالله جمع بندی نهایی آن را در بعد از ظهرخواهیم داشت.

 

وی عنوان کرد: چند نکته حائز اهمیت است یکی اینکه رسانه‌ها دقت کنند با آبروی یک ایل ،باآبروی یک طایفه بازی نکنند، بعضی از خبرها و خبررسانی ها تاثیر منفی دارند، رسانه‌ها موظفند به تامین امنیت و آرامش مردم دقت کنند و به خیلی از خبرها دامن نزنند و لو اینکه صحت هم  داشته باشند و قطعا در این بین بخاطر هیجانات رسانه‌ها ممکن است از اخبار کذب هم رد و بدل بشود.

افروغی عنوان کرد:  نکته دوم اینکه هر دو طرف این نزاع و درگیری خواهان این هستند که افرادی که مجرم یا متهم هستند و قطعا خواست همه ما و همه‌ی مسئولین است اینکه که خود را سریعتر معرفی بکندتا انشالله هم تشییع جنازه این عزیزان صورت بگیرد هم در مسیر قانون دالان به جرم مجرمین رسیدگی شود و یک سکونت و آرامشی بر سکینه بر دل‌های این خانواده های داغدیده  تحقق بپذیرد.

در پایان حجت الاسلام تقوی از روحانیون ضمن ابراز تاسف ونگرانی از وضع پیش آمده  از آیات  قرآن و روایات پیرامون اصلاح ذات البین و  ریش سفیدان و جوانان را  به حفظ ارامش دعوت کرده اند و خواهان برخورد قانونی با افراد از طریق مجاری قانون شدند.

اخبار مرتبط

کتاب «روحانیت و اندیشه های چپ در ایران معاصر» نقد می‌شود

لزوم نزدیکی دین و سینما برای رسیدن به مسیری روشن/منفک شدن خط ارتباطی بین هنر و دین زمینه‌ساز بازتولید جریانات منحرف/چگونگی توجه به هنر از گذرگاه دین

برگزیدگان بخش‌های 10 گانه چهارمین جشنواره فیلم عمار معرفی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha