تفکر انقلابی پایه و اساس قوه قضائیه است

تفکر انقلابی پایه و اساس قوه قضائیه است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی ظهر امروز در سفر یک روزه به شهرستان فراهان در دیدار با امام جمعه این شهر اظهار کرد: یکی از رویکردهای جدید دستگاه قضا حضور در شهرستان‌ها با هدف بررسی مسائل حقوقی، قضایی و مدیریتی حوزه قضایی، بررسی مسائل و مشکلات مراجعین، ترویج سیاست‌های اصولی دستگاه قضا و دیدار چهره به چهره با کارکنان ادارات زیرمجموعه است که در این راستا طی ماه‌های گذشته در شهرستان‌های مختلف استان حضور پیدا کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: اولویت مهم قوه قضاییه این است که مدیران و کارکنان این دستگاه تکلیف خود را با انقلاب، خدمت جهادی و تفکر انقلابی روشن کنند، ما به هیچ عنوان نمی‌پذیریم فردی در دستگاه قضا اعتقادی به تفکر انقلابی و حرکت جهادی نداشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: قوه قضاییه مسائل را با جدیت رصد و برای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب با جدیت پای کار است، امروز شاهد تلاش‌های این دستگاه در زمینه اعتمادزایی، افزایش رضایتمندی مردم هستیم که به لطف الهی به نتایج خوبی نیز دست پیدا کرده‌ایم.

موسوی بیان کرد:  در استان مرکزی توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و دستور اکید رئیس دستگاه قضا در زمینه تلاش برای اعتمادزایی و احقاق حق مردم در رسیدگی سریع به دادخواست‌های آنان در دستور کار است، ما اعتقاد داریم راه نجات کشور مدیریت انقلابی و جهادی است و در این زمینه تلاش خود را به کار خواهیم بست.

وی گفت: در دستگاه قضا نباید دادخواست محور بود، بلکه باید به استقبال رفت و در جاهایی که ممکن است بر اساس پیش‌بینی‌ها به امر پیشگیری پرداخت.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به اینکه اجرایی شدن شعار سال نیز یکی دیگر از اولویت‌های مهم دادگستری است، افزود: در حال حاضر شرایط اقتصادی بسیار سختی را پشت سر می‌گذاریم، مردم در تامین معیشت دچار مشکل هستند،  آمار بالای سرقت‌های خرد در استان رابطه مستقیمی با وضع معیشت مردم دارد، گرفتاری‌ها و مشکلات اقتصادی مردم را به سمت جرم سوق داده است، مردم ذاتا خلافکار نیستند، لذا باید تدابیری اندیشید که مشکلات اقتصادی را در حد توان کاهش داد، بانک‌ها باید پای خود را از گلوی بخش تولید بردارند تا با اشتغال بتواند بخشی از مشکلات را کاست.

موسوی همچنین بر لزوم تکریم ارباب رجوع در ادارات دادگستری تاکید کرد.

گلباران قبور شهدا و تجدید عهد و پیمان با شهدا از برنامه‌های سفر یک روزه رئیس کل دادگستری استان مرکزی به شهرستان فراهان بود.

اخبار مرتبط

گام‌های موثری برای رفع گرانی‌های کمرشکن برداشته شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha