برنامه‌های هفته وحدت در استان گیلان تشریح شد

برنامه‌های هفته وحدت در استان گیلان تشریح شد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سعید مهدوی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بوده هفته وحدت و ضرورت گرامیداشت این هفته، اظهار کرد: به برکت وحدت بین مذاهب اسلامی تاکنون شاهد عزت آفرین و امنیت بخشی و رشد و ارتقای فضای روحی و روانی و معنوی و حتی مادی جامعه بوده‌ایم.

وی به پیش بینی برنامه‌های استانی و شهرستانی به منظور بزرگداشت هفته وحدت و ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام اشاره کرد و افزود: امروز وجود وحدت در بین مذاهب لازم و ضروری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه دشمنان برای برهم زدن وحدت بین مذاهب اسلامی برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرده‌اند، گفت: دشمن به بهانه‌های مختلف همچون قومیت گرایی و اختلافات مذهبی به دنبال اختلاف افکنی میان شیعه و سنی است.

مهدوی با اشاره به اینکه هفته وحدت یکی از مصادیق تعظیم شعائر دینی و از مهم‌ترین مناسبت‌های ملی است، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان دبیرخانه مناسبت‌ها و شئونات مذهبی در این زمینه برنامه‌هایی در سطح استان و شهرستان‌ها که تلفیقی از برادران سنی و شیعه بوده برنامه ریزی و پیش بینی و اجرا خواهد کرد.

وی برگزاری ستاد شئون فرهنگی استان، هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها جهت اجرای برنامه‌های هفته وحدت، ویژه برنامه هفته وحدت با محوریت علمای اهل سنت و شیعه و چهره‌های تبلیغی با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان که همزمان با ۱۱ ربیع اول در مصلای امام خمینی (ریه) شهر رشت برگزار می‌شود، یکی از شاخص ترین برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: فعال کردن شبکه‌های تبلیغ و مساجد در خصوص احترام متقابل به اقوام و مذاهب در راستای هم زیستی مسالمت آمیز، تبلیغات محیطی، فعال شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های خبری و تحلیلی، استفاده از چهره‌های تقریبی در برنامه‌های صدا و سیما به منظور تبیین هفته وحدت، توجیه مداحان و هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های مردمی دینی در خصوص احترام به اقوام و مذاهب در تقابل با تفرقه انگیزی تشییع انگلیسی و مقابله با هفته صهیونیستی برائت، تهیه و تولید برنامه‌های هفته وحدت در راستای گام دوم انقلاب، دیدار با ایثارگران و عیادت از چهره‌های تقریبی اهل سنت، محفل انس با قرآن با حضور قاریان شیعه و سنی، برگزاری هم اندیشی علمای شیعه و سنی با موضوع چالش‌های موجود جامعه، اعتیاد، فضای مجازی جمعیت و مباحث مربوط به ازدواج و خانواده، شب شعر، رزمایش فرهنگی مقابله با صهیونیست دشمن مشترک اسلام و مسلمین از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر در سایه رعایت دستور العمل های بهداشتی و بازتاب خوب این مراسم، تأکید کرد: تمام برنامه‌های هفته وحدت نیز با رعایت دستور العمل های بهداشتی و فاصله و اجتماعی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

هیأتی‌ ها نذری‌ های محرم را به سمت رفع بی‌ آبی ببرند

بیم محروم شدن از غافله اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است

لغو آیین سنتی «مسلمیه» در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به دلیل شیوع مجدد کرونا / مراسمات از طریق صداوسیما پخش می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha