توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی توسط هیئات مذهبی

توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی توسط هیئات مذهبی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام هادی صاحبقرانی شب گذشته در مراسم شب خاطره جهادی که به مناسبت تقدیر از گروه های جهادی و فعال در خدمات اجتماعی در ماه های محرم و صفر برگزار شد، با بیان اینکه جهاد یکی از درهای بهشت است که مختص اولیا الهی است، گفت: جهاد نباید محدود به یکسری کارهای خاص شود بلکه باید گسترش یابد. باید نسبت به دردهای مردم در جامعه و سایر کمبودها واکنش نشان داد و در شرایط ناگوار همراه مردم بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه خوشبختانه برخی هیئت ها در حوادثی مانند سیل آق‌قلا، زلزله تبریز و چند مورد دیگر حضور موثر و پررنگی داشتند، افزود: در اوایل شیوع ویروس کرونا در جامعه، برخی هیئت ها خانه‌نشین شده بودند، اما پس از مدتی اقدام به فعالیت کرده و با تغییر نگاه و دیدگاه وارد کارزار شده و حتی بیش از ۳۵ هزار بسته معیشتی را برای مستضعفان در استان تهیه کردند.

وی بیان کرد: زمانی که ویروس کرونا جامعه را تهدید می‌کرد و در برخی از کشورها حتی ماسک کمیاب شده بود، در کشور ما توسط نیروهای جهادی و داوطلب اتفاقات خوبی از جمله تهیه و تولید ماسک انجام شد. حتی در مرحله ای از تولید توانستیم ماسک را به دیگر کشورها صادر کنیم.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از اتفاقات خوب در زمان شیوع ویروس کرونا، تغسیل اموات کرونایی توسط جهادگران و روحانیون بود، خوشبختانه با همکاری جهادی این افراد اموات با غسل میت دفن شدند.

وی در ادامه اظهار کرد: از کارهای انجام شده در محرم و صفر سال جاری می‌توان به توزیع غذای گرم در حاشیه شهر مشهد، عزاداری و مداحی توسط مداحان در اطراف مشهد و جنبش هر خانه شهید یک حسینیه اشاره کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اینکه این محرم و صفر ماندگار شد، گفت: علی‌رغم همه سختی‌ها و محدودیت ها استقبال مردم از هیئت های مختلف چند برابر شده بود.

همچنین خواهر شهید حسین محرابی در این مراسم گفت: امروزه نیاز هست تا همانگونه که شهدا برای احیا اسلام در جامعه و دفاع از مردم قدم برداشتند، ما خواهران شهدا نیز راه آنها را ادامه دهیم. لذا باید زینبی زندگی کنیم و راه شهدا را ادامه دهیم.

وی همچنین افزود: برای نجات مردم و کمک به جوانان و محرومان حتی اگر شبها نخوابیم و بیدار بمانیم باز هم جای کار وجود دارد، لذا برای کار جهادی و خالصانه نیاز به شهید زنده داریم، افرادی که بتوانند برای خدمت به مردم فعالیت کرده و راه شهدا را ادامه دهند.

در پایان مراسم از امامان جماعت محله، گروه های تبلیغی جهادی، موسسات قرآنی و فرهنگی جهادی، جهادگران سلامت و هیئت های جهادی و همچنین تعدادی از بانوان جهادگر تقدیر و تشکر شد.

اخبار مرتبط

مسافران پروازهای العراقیه عصر امروز راهی عراق می‌شوند

طبخ و توزیع چهار هزار پرس غذای گرم به همت گروه های جهادی

توزیع ۲۶هزار بسته معیشتی در استان اردبیل

0 نظر

ارسال نظر

capcha