رشته تحصیلی علوم و معارف نهج البلاغه در کشور نهادینه شده است

رشته تحصیلی علوم و معارف نهج البلاغه در کشور نهادینه شده است

به گزارش سراج24، فاطمه سعیدی دبیر انجمن مطالعات نهج البلاغه ایران در نخستین نشست تخصصی مدیران گروه علوم قرآن و حدیث در حوزه علوم و معارف نهج البلاغه که صبح امروز در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد،گفت: امروز توانستیم فعالیت های نهج البلاغه را در کشور نهادینه کنیم از سال ۹۷ با ورود اعضای جدید هیات مدیره فعالیت های علمی ما با پیشرفت خوبی همراه بود زیرا بازخورد مطلوبی از برگزاری کارگاه هادر  دانشگاه ها دریافت کردیم.زیرا اساتید و دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری مشارکت حد اکثری داشتند و اکنون عضو انجمن نهج البلاغه هستند.

وی افزود: شعب نمایندگی انجمن را در استان مازندران افتتاح کرده و دومین را در استان اصفهان راه اندازی خواهد شد البته در سایر استان ها نمایندگی انجمن به زودی فعال خواهد شد. ما این توانایی را داریم تا در مقطع کارشناسی رشته نهج البلاغه را راه اندازی کرده و تا مقاطع تحصیلات تکمیلی ادامه دهیم.

سعیدی تصریح کرد: سایت انجمن اکنون در اختیار دانشگاه ها و دانشجویان قرار گرفته است همچنین کانال انجمن در پیام رسان های داخلی وجود دارد البته یک مجله به زبان عربی داریم که مقالات علمی در آن منتشر می شود. اخذ مجوز نشر برای مطالعات نهج البلاغه را تا پایان سال جاری دریافت خواهیم کرد و شاهد دستاوردهای خوبی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری خواهیم بود.
سعیدی ادامه داد: فضای دانشجویی باید به سمت انجمن نهج البلاغه هدایت شود زیرا ما آمادگی فعال کردن دفاتر نهج البلاغه را در دانشگاه ها داریم از طرفی فرایند تشویق دریافت مقالات علمی را داشته و درصدد این هستیم تا دانشجویان تحصیلات تکمیلی به سمت موضوعات نهج البلاغه هدایت شوند که از اهمیت زیادی در معارف اسلامی دارد.

اخبار مرتبط

حق نهج البلاغه در حوزه و دانشگاه ادا نشده است

ترویج فرهنگ اسلامی با رویکرد نهج البلاغه مشکلات کشور را برطرف می کند

دبیرخانه دائمی پایتختی نهج البلاغه، در کاشان ایجاد شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha