علم مطالبه‌گری در دست جوانان مؤمن و انقلابی است

علم مطالبه‌گری در دست جوانان مؤمن و انقلابی است

به گزارش سراج24، این روزهایی که نقد از عملکرد دولتمردان و مسؤولان اجرایی کشور نقل همه محافل شده است و گرانی‌های افسارگسیخته، نابه‌سامانی بازارهای مالی از جمله بورس و ارز بی‌تدبیری در برخی از مجموعه‌های کشور را بیشتر به رخ کشیده است؛ حالا در چنین شرایطی مسئله مطالبه‌گری بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می‌کند.

مطالبه‌گری که در فرمایشات رهبر معظم انقلاب خطاب به دانشجویان بیشتر دیده می‌شد، اخیرا رهبر معظم انقلاب این مسؤولیت خطیر و حساس را به همه جوانان انقلابی کشور واگذار کردند و به جوانان انقلابی توصیه فرمودند که اجازه ندهید علم مطالبه‌گری دست جریان نااهل بیافتد.

در چند ماه اخیر یا شاید بهتر بگوئیم بعد از ایجاد معاونت مطالبه‌گری در ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر در چهارمحال و بختیاری، جریانات متعدد مطالبه‌گری احیا و برخی هم برای اولین بار ایجاد شدند.

پرداختن به مشکلات مردم سرخون، پیگیری مطالبات حدود یک هزار کارگر اخراجی برفاب، فعال کردن ظرفیت‌های فرهنگی تپه نورالشهدا، برگزاری جلسات متعدد مطالبه‌گرانه با حضور مسؤولان ارشد استان از جمله استاندار، دادستان، فرمانده انتظامی، مدیران کل اجرایی استان و ... از جمله برخی از این اقداماتی بود که با محوریت معاونت مطالبه‌گری استان و به همت گروه‌های انقلابی و جوانان و نوجوانان دغدغه‌مند در استان کلید خورد.

آخرین برنامه جوانان انقلابی و مطالبه‌گران جلسه هم‌اندیشی و مطالبه‌گری با حضور دادستان مرکز استان و فرمانده انتظامی مرکز استان بود که بعداز ظهر امروز در شهرکرد برگزار شد؛ در زیر روایت خبرنگار فارس از این جلسه آمده است.

روایتی از یک جلسه متفاوت

از روزهای قبل دعوتنامه این جلسه به دستم رسیده بود، از شیوه دعوت در همان روز، می‌توان فهمید که باید خود را برای یک جلسه متفاوت آماده کنم؛ جلسه‌ای که با جلسات استانداری و سایر جلسات روتین دیگر تفاوت‌های ماهوی دارد؛ در این جلسه خبری از تعریف و تمجیدهای مرسوم و قربان صدقه رفتن‌های اداری نبود؛ همه دلی آمده بودند و شاید به همین دلیل دقیقا راس ساعت و بدون تاخیر جلسه را شروع کرده بودند؛ من هم که طبق معمول بر اساس ذهنیت قبلی با 15 دقیقه‌ای تاخیر رفتم به زحمت توانستم جایی را پیدا کنم؛ پنجاه، شصت نفری آمده بودند که همه سرگروه‌های جهادی بودند که با ستاد امربه معروف همکاری می‌کنند.

سرگروه‌های جهادی مطالبه‌گر، همه با دست پر آمده بودند/ مدیران از انتقادات برآشفته نشدند

وقتی یک به یک شروع می‌کردند به صحبت می‌دیدم در حد یک کارشناس خبره در حوزه تخصصی خود حرف برای گفتن داشتند؛ همه دست پر آمده بودند از کارگروه حجاب و عفاف گرفته که آمار دقیقی از وضعیت پارک‌ها به خصوص پارک بانوان داشت، تا کارگروه مبارزه با مواد مخدر و سایر کارگروه‌ها.

بدون ترس، با رعایت اخلاق ولی بسیار جدی مطالبات خود به دستگاه قضا و نیروی انتظامی را به مدیران ارشد این مجموعه‌ تذکر دادند؛ انگار آمده بودند امر به معروف را از اعضای اصلی ستاد شروع کنند؛ هم فرمانده انتظامی و هم دادستان مرکز استان با شنیدن این انتقادات برعکس باور ذهنی من، نه‌تنها برآشفته نشدند بلکه از منتقدان تشکر هم می‌کردند؛ صفا و صمیمت، دلسوزی و جدیت گروه‌های جهادی مطالبه‌گر آنچنان فرمانده انتظامی را به وجد آورد که همان‌جا به معاونش دستور داد این جلسات هر ماهه برگزار شوند.

اهم موارد مطرح شده در جلسه توسط سرگروه‌ها

اشاعه فرهنگ بی‌عفتی در فضای مجازی توسط عده‌ای قلیل، کشف حجاب‌های موردی در برخی از مناطق شهرکرد، برخورد جدی با سارقان خرد، برخورد با توزیع‌کنندگان مواد مخدر، بی ثباتی در بازار و تفاوت معنادار قیمت اجناس در فروشگاه‌های مختلف، پیشگیری از هنجارشنکی اوباش در سطح شهر، برخورد با دور دورهای عصرگاهی و شبانه در شهر، برخورد جدی‌تر دستگاه قضا با هنجارشکنان فرهنگی و... از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

گفتنی است در پایان جلسه از برخی از فرماندهان نیروی انتظامی که همکاری بیشتری با ستاد امربه معروف داشتند تقدیر شد.

امید است با پیگیری مستمر مصوبات این جلسات و همچنین فعال کردن سایر ظرفیت‌های اداری و مردمی موج ایجاد شده در حوزه مطالبه‌گری در استان چهارمحال و بختیاری به یک جریان قدرتمند و اثرگذار تبدیل شود.

اخبار مرتبط

مخالفت با بکارگیری پزشک عمومی به عنوان‌ سکان دار ورزش استان فارس

پذیرفتن مسئولیت بدون دارا بودن تقوا و تخصص خیانت به مردم است

کار رسانه‌ای با محور امر به معروف و جلب رضای خدا، زمینه‌ساز موفقیت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha