کشف گور دسته جمعی حاوی اجساد قربانیان داعش

کشف گور دسته جمعی حاوی اجساد قربانیان داعش

به گزارش سراج24، فارس نوشت: یحیی رسول روز سه شنبه اعلام کرد که یک گور جمعی حاوی بقایای اجساد ۵۰ نفر را که به دست داعش کشته شدند در استان کرکوک در شمال عراق یافته است.

سخنگوی وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای گفت: واحدی از نیرو‌های پلیس فدرال طی یک عملیات جستجو و پاکسازی روستا‌های استان‌های کرکوک، یک گور جمعی را در یکی از روستا‌ها یافتند.

وی افزود: این گور جمعی حاوی بقایای اجساد بیش از ۵۰ نفر است که توسط باند‌های تروریستی داعش در جریان حمله آن‌ها به این روستا کشته شدند.

عراق در دسامبر ۲۰۱۷ پس از سه سال و نیم درگیری با گروهک تروریستی داعش که یک سوم این کشور را اشغال کرده بود به طور کامل از چنگ این گروهک آزاد شد.

از سوی دیگر «تحسین الخفاجی» سخنگوی رسمی فرماندهی عملیات مشترک عراق هم در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در عراق از آغاز عملیات برای تامین امنیت بخشی از جزیره «کنعوص» در شمال شهر «الشرقاط» در شمال استان صلاح الدین در شمال عراق خبر داد که به پناهگاه بقایای داعش و مسیر انتقال تروریست‌ها در شمال عراق مبدل شده است.

الخفاجی این عملیات را برای تامین امنیت جنوب موصل مرکز استان نینوی و همچنین شمال استان صلاح الدین به سمت دیالی در شرق عراق مهم ارزیابی کرد.

اخبار مرتبط

آمریکا از تروریست‌های داعش حمایت می‌کند

خون رزمندگان حشد شعبی توطئه ها علیه عراق را خنثی می کند

درگیری مجدد حشدشعبی با تروریست های داعش در جرف الصخر

0 نظر

ارسال نظر

capcha