طرح "کرامت"محرومیت را از چهره محلات حاشیه‌ای کرمانشاه می‌زداید؟

 طرح "کرامت"محرومیت را از چهره محلات حاشیه‌ای کرمانشاه می‌زداید؟

به گزارش سراج24، شهریار محمدی معاون اجتماعی سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، با اشاره به اجرایی شدن طرح کرامت در تعدادی از محلات حاشیه‌ای استان از دو سال گذشته، گفت: این طرح تا قبل از سال گذشته در سطح 10 محله حاشیه‌ای استان اجرا می‌شد که از سال گذشته تعداد محلات اجرای آن دو برابر شده و به 20 محله رسیده است.

محمدی اضافه کرد: طرح کرامت هم‌اکنون در هفت محله شهر کرمانشاه شامل محلات ملاحسینی، شهرک صادقیه، دره دراز(مهدیه)، شهرک حکمت آباد، ده پهن، آقاجان و کرناچی و نیز در یک محله در هریک از شهرستان های استان در حال اجرا است.

معاون اجتماعی سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به ورود طرح کرامت در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و عمرانی، افزود: این طرح می‌کوشد تا با افزایش خدمات و سطح مطالبه‌گری مردم، چهره محرومیت را از محلات حاشیه‌ای بزداید.

 محمدی از تلاش در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد و طلاق به عنوان یکی از اهداف مهم اجرای طرح کرامت در محلات حاشیه‌ای یاد کرد و افزود: تلاش می‌شود با برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، ساکنین محلات حاشیه‌ای را توانمند کرده و از این طریق به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کنیم.

محمدی اشاره‌ای هم به اقدامات زیر ساختی صورت گرفته در قالب طرح کرامت در استان داشت و گفت: تاکنون موفق شده ایم در حوزه  کارهای زیرساختی اقدامات قابل توجهی را در محلات حاشیه‌ای به سرانجام برسانیم که از مهمترین آنها می توان به آسفالت تمامی کوچه های محله "آقاجان" با همکاری شهرداری در سه هفته گذشته اشاره کرد.

 محمدی ادامه داد: همچنین موفق شدیم با همکاری آب و فاضلاب و استانداری یکی دو تا از کوچه‌های "ده پهن" را به فاضلاب شهری متصل کنیم، ضمن اینکه در محله "دره‌دراز" هم با همکاری شهرداری یک پارک احداث کرده ایم.

 محمدی با اشاره به انجام کار نرده‌گذاری محدوده رودخانه چم‌بشیر در شهر کرمانشاه، گفت: البته این طرح هنوز به اتمام نرسیده، اما قول اتمام آن را از شهرداری گرفته‌ایم.

معاون اجتماعی سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در پایان با اشاره به در برنامه بودن افزایش تعداد محلات اجرای طرح کرامت در استان، افزایش تعداد محلات حاشیه‌ای مجری طرح را منوط به تامین اعتبارات حداقلی برای اجرای این طرح از سوی وزارت کشور و استانداری دانست.

اخبار مرتبط

توزیع ۳۰۰ بسته کمک مومنانه در رزمایش مواسات و همدلی در کرمانشاه

ظرفیت‌های نیات واقفین کرمانشاه برای مقابله با کرونا بسیج شد

شرایط برای ازدواج جوانان فراهم شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha