تجلیل از شهید خوش لفظ؛ واقف نیک‌اندیش همدان

تجلیل از شهید خوش لفظ؛ واقف نیک‌اندیش همدان

به گزارش سراج24، عصر امروز مراسم تجلیل از واقفان خیراندیش کشور به صورت ویدیوکنفرانس با حضور سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی؛ خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

در این مراسم از سند ارتقای فرهنگ وقف و فراخوان هفتمین جشنواره "وقف چشمه همیشه جاری" رونمایی شد.

  از دیگر برنامه‌های امروز رونمایی از فراخوان همایش وقف و سلامت و نیز افتتاح کتابخانه تخصصی دیجیتال وقف بود.

در این مراسم که واقفان خیراندیش کشوری تجلیل شدند، از استان همدان شهید علی خوش لفظ که در زمان حیات خود یک باب منزل مسکونی را به ارزش ۲ میلیارد تومان وقف کرده بود، تجلیل شد.

خانواده این شهید از مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان لوح تقدیر را به نیابت از ایشان دریافت کردند.

حجت الاسلام رضا حاجی زین‌العابدینی در این خصوص اظهار کرد: سازمان اوقاف طبق سنت حسنه همه ساله در دهه وقف، ویژه برنامه‌ها مراسم تجلیل از خانواده وقف، متولیان، واقفین خیراندیش، واقفین بقعه‌ساز و کسانی که در راستای امور خیریه اقدامات شایانی داشته‌اند، در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع کرونا مراسم به صورت ویدیوکنفرانس در کشور برگزار شد که برخی از واقفین خیراندیش به صورت کشوری مورد تقدیر قرار گرفتند و برخی نیز استانی گفت: امسال در استان همدان شهید والامقام شهید علی خوش لفظ مورد تقدیر قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان در ادامه از توزیع ۲ هزار بسته غذایی در قالب کمک‌های مومنانه به مناسبت دهه وقف در ملایر خبر داد و افزود: این اقلام فردا بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

اخبار مرتبط

رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره «وقف چشمه همیشه جاری»

سومین وبینار از سلسله نشست های زیست پلاس

برگزاری بزرگداشت«مرضیه دباغ» در همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha