شیخ الازهر: نسبت دادن تروریسم به اسلام نشانه جهل است

شیخ الازهر: نسبت دادن تروریسم به اسلام نشانه جهل است

به گزارش سراج24، به نقل از صدی البلد، شیخ «احمد الطیب» شیخ الازهر مصر در واکنش به نسبت دادن تروریسم به دین اسلام، در شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و توئیتر به سه زبان عربی، انگلیسی و فرانسوی نوشت:‌ «دین اسلام به تروریسم متهم شده است که این کار نشانه جهل به این دین مبین، عدم احترام به عقاید دیگران، دعوت آشکار به خشونت و تنفر و بازگشت به وحشیگری قرون وسطی و همچنین تحریک احساسات حدود یک میلیارد مسلمان سراسر جهان است.»
 
در همین رابطه دیدبان اسلام‌هراسی وابسته به دار الافتای مصر نسبت به اقدامات افراط‌گرایان برای ایجاد درگیری میان مسلمانان و مسیحیان و نامگذاری آن به «تروریسم اسلامی» هشدار داد و این اقدامات را در جهت ایجاد اختلاف میان پیروان ادیان و کشاندن همه ملت‌های جهان به خشونت و آشوب و ناامنی دانست.
 
این مرکز تأکید کرد: بسیاری از گروه‌‌ها، سازمان‌ها و جنبش‌ها جز در فضای خشونت و درگیری رشد نمی‌کنند و پایگاه مردمی خود را با انتشار افکار نژادپرستانه به دست می‌آورند. بنابراین همه مؤسسات و شخصیت‌های فهیم باید در مقابل این فتنه‌ها ایستادگی کرده و برای خاموش کردن آتش این فتنه‌ها که خشک و تر را با هم می‌سوزاند، تلاش کنند.
 
این دیدبان افزود: سازمان‌های تروریستی همچون القاعده، داعش و غیره اصطلاحاتی چون «جنگاوران صلیبی»، «غرب کافر» و سایر اصطلاحاتی که بیانگر اندیشه افراطی آنها است، و به اصطلاح «تروریسم اسلامی» که برخی در اروپا به کار می‌برند بسیار شباهت دارد، را به کار می‌برند و انگ تروریسم به دین اسلام می‌زنند. اینها در خدمت داعش، القاعده، بوکوحرام و سایر سازمان‌های تروریستی هستند و از سوی آنها تغذیه می‌شوند.
 
گفتنی است، به دنبال قتل یک معلم فرانسوی در پاریس که روز جمعه گذشته رخ داد، برخی مسئولان فرانسوی با اظهاراتی اهانت آمیز مسلمانان را به تروریست بودن متهم کردند. 

اخبار مرتبط

جهاد اسلامی ضمن تبریک به آیت‌الله رئیسی: ایران نمونه موفق دموکراسی است

مشارکت مردم ایران در انتخابات، نشانگر شکست دشمنان اسلام است

اشغالگران در قدس جایی ندارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha