برگزاری دهمین جشنواره ادبیات داستانی در شهرکرد

برگزاری دهمین جشنواره ادبیات داستانی  در شهرکرد

به گزارش سراج24، «سجاد خالقی » از برگزاری دهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج خبر داد و گفت: این جشنواره در قالب داستان کوتاه و در ۶ موضوع در سطح استان و کانون های بسیج شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

 مسؤول انجمن ادبیات داستانی سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری با اعلام اینکه جشنواره در قالب داستان کوتاه برگزار می شود افزود: آثاری که حداکثر دارای ۵ هزار کلمه بوده و تاکنون در کتابی منتشر نشده باشد، مورد پذیرش و داوری قرار می‌گیرد.

خالقی عنوان‌های این مسابقه را برشمرد و بیان کرد: راز‌های ارغوانی (روایت مردان و زنان حماسه‌ساز هشت سال دفاع مقدس)، مکتب سلیمانی (شهید والامقام سردار حاج قاسم سلیمانی، مدافع حرم)، جهش تولید (اقتدار، بالندگی، شکست تحریم‌های ظالمانه)، الفبای ایثار (مدافعان سلامت)، زخم‌های شعله‌ور (افشای جنایت‌های ایادی استکبار جهانی، مقاومت مردم مظلوم فلسطین سوریه عراق) و سبک زندگی اسلامی ایرانی (مسجدمحوری و تحقق محله اسلامی، حجاب و عفاف و عدالت محوری رشد جمعیت، فرزندآوری و تحکیم بنیاد خانواده و صف کالای ایرانی) از موضوعات این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه در بخش بزرگسالان گروه‌های سنی بالای ۱۷ سال و در بخش نوجوانان زیر ۱۷ سال حق شرکت در جشنواره را دارند، گفت: مهلت ارسال آثار تا پانزدهم آذرماه ۱۳۹۹ معین شده است.

خالقی در ادامه از تجلیل برگزیدگان استانی در دی ماه خبر داد و افزود: جوایز گروه‌های سنی بزرگسالان کشوری؛ رتبه نخست کشوری ۵۰ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر، رتبه دوم کشوری ۳۰ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر، رتبه سوم کشوری ۲۰ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر و ۵ اثر تقدیری با جوایزی به ارزش ۱۲ میلیون ریال خواهد بود.

وی  همچنین جوایز گروه سنی نوجوان کشوری را به ترتیب رتبه اول کشوری ۳۰ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر، رتبه دوم کشوری ۲۰ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر، رتبه سوم کشوری ۱۰ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر و ۳ اثر تقدیری با جوایزی به ارزش ۷ میلیون ریال اعلام کرد.

اخبار مرتبط

جشنواره کرامت در کرمانشاه برگزار می‌شود

ظرفیت رسانه‌ای جشنواره امام رضا (ع) گسترش یابد

توزیع ۵۰۰ جلد کتاب در میان خانواده های خاورانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha