یادداشت|

داعش محصول مشترک آمریکا، آل سعودی و رژیم صهیونیستی است

داعش محصول مشترک آمریکا، آل سعودی و رژیم صهیونیستی است

به گزارش سراج24، رضا محمد‌مراد؛ خبرگزاری رویترز یکشنبه شب (27مهرماه) گزارش داد گروه تروریستی داعش از هوادارانش خواسته است تا به غربی ها و زیرساخت های اقتصادی در عربستان حمله کنند.

بر اساس این گزارش ابوحمزه المهاجر سخنگوی داعش در پیام خود اعلام کرد: عربستان با باز کردن حریم هوایی خود به روی هواپیماهای اسرائیلی برای پرواز به کشورهای عربی بحرین و امارات از عادی سازی روابط با این رژیم حمایت کرده است.

روز یکشنبه در راستای توافق عادی سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی، مقام‌های این دو رژیم در منامه با حضور نمایندگانی از آمریکا، رسما توافقنامه افتتاح سفارت و برقراری روابط دیپلماتیک را امضاء کردند.

یکی از موضوعات مضحک که در عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی مطرح شده این است که، تل آویو و منامه علیه یکدیگر اقدامات خصمانه انجام ندهند.

این بند از بیانیه با بیانیه‌ای که داعش یکشنبه شب صادر کرده است از یک جهت مشابهت دارد.

این مشابهت مبنی بر این است که طی چند دهه از اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی و همچنین اعلام موجودیت بحرین که با خیانت رژیم پهلوی و فریبکاری از ایران جدا کردند، هیچگونه اقدام خصمانه از بحرین علیه منافع رژیم صهیونیستی صورت نگرفته است. از پیدایش داعش و ظهور این گروه تروریستی در سوریه و ایجاد مرکز خلیفه گری به اصطلاح اسلامی داعش در استان رقه سوریه، هیچگونه عملیات نظامی یا تهدید نظامی علیه رژیم صهیونیستی صورت نگرفته است.

بالعکس گزارشاتی منتشر شده است که از مداوای اعضای زخمی شده داعش در سرزمین های اشغالی توسط صهیونیست ها منتشر شده و حتی خود صهیونیست ها اعتراف کردند که از سوی داعش حتی یک گلوله به سوی مرز های سرزمین‌های اشغالی فلسطین شلیک نشده است.

سؤال اینجاست دقیقا زمانی که داعش در اوج قدرت بود و در سوریه و در مرزهای سرزمین‌های اشغالی فلسطین جغرافیای گسترده ای را تحت کنترل داشت چگونه بود که حتی یک عملیات علیه اسرائیل انجام نداد و اکنون که سازماندهی این گروه توسط محور مقاومت نابود شده و اعضای فراری آن تحت‌ نظر آمریکا در مناطق تحت کنترل نظامیان آمریکایی در مناطق کردنشین سوریه یا در حال فعالیت یا در زندان های تحت کنترل شبه نظامیان کرد سوری هستند یا اعضای این گروه در مناطق تحت کنترل نظامیان آمریکایی در غرب عراق در حال نقل و انتقال هستند بیانیه این گروه علیه عربستان صادر شده است.

از طرفی چگونه می توان با توجه به دست داشتن مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان در پدید آوردن گروه داعش برای مقابله با محور ضد صهیونیستی مقاومت باور کرد که این گروه وهابی، صهیونیستی دست به تهدید منافع عربستان زده است؟

چرا این گروه تا کنون هیچ عملیاتی علیه تاسیسات زیر بنایی عربستان انجام نداده و فقط چند مسجد شیعیان در شرق این کشور را هدف قرار داده که به شهادت صدها تن از نمازگزاران شیعه منجر شده است؟

داعش نه تنها تاکنون علیه منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا و عربستان اقدامی نکرده است بلکه دقیقآ این گروه در جهت منافع صهیونیست ها و اجرای طرح‌های آمریکایی تجزیه منطقه به نفع رژیم صهیونیستی ظهور کرده و به بهانه مبارزه با این گروه هم اکنون و در عمل سوریه را می توان کشوری که با تهدید اشغالگری آمریکا و تجزیه آن روبروست توصیف کرد. یا این حال چگونه ادعای رویترز را باور کنیم در حالیکه آمریکا به همراه عربستان داعش را در یمن فعال کردند تا از شکست ائتلاف سعودی جلوگیری نمایند؟

با توجه به این واقعیت های میدانی است که می‌توان بیانیه داعش را در ارتباط با تطهیر عادی سازی روابط کشورهای عربی امارات و بحرین و در آینده عربستان با رژیم صهیونیستی ارزیابی و تحلیل کرد و این بیانیه هم احتمالا بخشی از فضا سازی رسانه ای سعودی ها برای عادی سازی روابط با تل آویو است.

در این مسیر محور آمریکایی، صهیونیستی و سعودی با صدور چنین بیانیه ای قصد دارند که ریشه مخالفت با رژیم صهیونیستی و عادی سازی روابط با این رژیم را از یک خاستگاه مشترک نشان دهند و به این وسیله با تطهیر عادی سازی روابط با صهیونیست های غاصب، مخالفان با رژیم صهیونیستی و روند عادی سازی را در ردیف داعش قرار دهند و الا چاقو دسته خود را نمی‌برد. 

*انتشار یادداشت‌ مذکور به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «سراج24» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین بین‌الملل است.

اخبار مرتبط

جنایت هولناک لاهیجان چگونه رقم زده شد؟

اتفاقات ایران، مومنت است نه موومنت

قتل‌های زنجیره‌ای در آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha