ماهیت ایران با تاکتیک‌ چپاول آمریکایی در تضاد است

ماهیت ایران با تاکتیک‌ چپاول آمریکایی در تضاد است

به گزارش سراج24، علی شیدا اظهار کرد: دولت ترامپ معتقد بود با دست مخملی خویش خواهد توانست نظام اسلامی را محدود کرده و نوع حکومت را در ایران تغییر دهد؛ اما همه می‌دانیم که رئیس‌جمهور آمریکا تفکرات پوچی را در سر می‌پروراند و تا امروز هم به آن نرسیده است.

وی گفت: سردارانی همچون اسماعیل دقایقی نخستین بار بین اسرای عراقی، گردان بدر را پایه‌ریزی کردند و شهید سردار سلیمانی ادامه‌دهنده آن مسیر بودند و تفکر حاج قاسم از تفکرات چنین شهدایی الهام می گرفت.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: ماهیت و هویت دولت اسلامی ایران به‌گونه‌ای است که مانع پیشرفت آمریکا می‌شود؛ منطقه‌ای که سیاست‌های آمریکا را در حوزه نفت دچار تزلزل می‌کند، جنوب غرب آسیا بوده و این امر برای آنها مهم است؛ از همین رو، ترور شهید سلیمانی باید از منظر آنها انجام شود.

شیدا بیان کرد: ماهیت اسلامی انقلاب ملت ایران با تاکتیک‌های آمریکا یعنی چپاول در منطقه در تضاد است؛ آمریکایی‌ها نیز چاره‌ای ندارند، جز اینکه عرصه را مهیا و در منطقه ورود پیدا کنند.

او گفت: در مقابل، ما نیز با استقامت و مقاومت برابر آمریکایی‌ها می‌ایستیم و دست آمریکایی‌ها را از سر کشورمان و منطقه دور می‌کنیم. سیاست‌های تنش‌زدای محور مقاومت در منطقه توانست با داعش مبارزه کرده و آن‌ها را از بین ببرد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه خون سردار سلیمانی معجزه کرد تا ملت ما و آزادی‌خواهان منطقه هم‌صدا و همدل شوند، افزود: معارف انقلاب اسلامی بر اساس فطرت پاک بنیان نهاده شده و با شهادت فرمانده رشیدمان، مردم ما تمام‌قد و استوار پای انقلاب ایستادند.

شیدا تصریح کرد: اگر امروز ترامپ در کشور خودش هم مضحکه می‌شود، به دلیل با شکست مواجه شدن سیاست‌های او است. وقتی آمریکا اقتصاد خود را در معرض شکست دید، به هزینه سنگینی تن داد و می‌خواست با ایجاد تنش، منطقه را به هم بریزد.

او اضافه کرد: در مقابل نیز روند چهل ساله انقلاب ما نه‌تنها کند نشد، بلکه تقویت شد و مردم استوارتر از قبل پای معارف می‌ایستند؛ ولی خدا را شاکریم که دشمنان ما از احمق‌ها هستند و با ترور سردار بزرگ شهید سلیمانی، وحدت هر چه بیشتر در بین ملت انقلابی ایران حاکم شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بر اساس مستندات یک شبکه خارجی نزدیک به ۷.۵ میلیون نفر با شهادت سردار مقاومت به میدان بدرقه ایشان آمده بودند، گفت: خون شهدا حقانیت مقاومت را اثبات کرد و خون این شهدا مسیر ما را خیلی به جلو پیش برد.

شیدا با اشاره به اینکه مشکل داخل کشور نگاه عرفی به دولت است، اظهار کرد: آن‌هایی که با این نگاه به عرصه مدیریت کشور آمدند و حاضر به استقامت نبودند، باعث ایجاد چندگروهی در جامعه شدند؛ گروهی که مقابل امام ایستادند و از همان ابتدا انقلاب را تمام‌شده می‌دانستند. گروهی دیگر دنبال‌کنندگان ثروت بودند؛ این افراد طمع‌ورزی می‌کنند و مسؤولیت را به مثابه یک سرمایه می‌دانند؛ این جریان، کاری برای مردم انجام نمی‌دهند و حذف آنان با شاخصه اشرافی‌گری کار آسانی است.

وی ضمن اشاره به گروه سوم بیان کرد: گروه سوم، گروهی بودند که باور اعتقادی به پدیده امام نداشتند و نگاه آن‌ها عرفی و سطحی بودو همین سطحی‌نگری آن‌ها را به کسانی که از انقلاب طرد شده‌اند، تبدیل کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: گروه چهارم کسانی هستند که ترس از دست دادن جایگاه، آن‌ها را مقابل انقلاب قرار داد و  گروه پنجم هم کسانی محسوب می‌شوند که خصلت‌های مدیریتی نداشته و ندارند و آخرین گروه افرادی‌ هستند که مسیر را اشتباه آمده‌اند و باید مراقب همه این‌ها بود.

اخبار مرتبط

واکنش ایران به ریاکاری برخی کشورهای غربی

واکنش کاربران به خبر احمقانه اینترنشنال + تصاویر

برای ایران | هدف را درست انتخاب کنید + فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha