آغاز طرح جهادی پویش جریان خون در شهرستان قدس

آغاز طرح جهادی پویش  جریان خون در شهرستان قدس

به گزارش سراج24، پویش جهادی جریان خون به همت گروه جهادی شهید مدافع حرم محمد بلباسی و با همکاری سازمان انتقال خون ایران و ادارات شهرستان در مصلی شهرقدس از امروز آغاز شد.

در اولین روز از آغاز به‌کار این پویش، تعدادی از مردم و مسئولین با حضور در مصلی شهرستان قدس با اهدای خون در این پویش جهادی و مردمی شرکت کردند و زندگی دیگری به نیازمندان به خون بخشیدند‌.

نیکوکاران برای اهدای خون میبایست شرایطی از جمله داشتن حداقل سن ۱۸ سال تمام و حداکثر ۶۰ سال و اهداکنندگان مستمر تا ۶۵ سال، حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم، فاصله اهدا خون هر هشت هفته یک بار مشروط به آنکه تعداد دفعات آن در طول یک سال از چهار بار بیشتر نشود را داشته باشند.

همچنین همراه داشتن اصل کارت شناسایی مانند شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه و برای اهداکنندگان بار اول ارائه کارت ملی الزامی است.

واجدین شرایط می‌توانند برای شرکت در این پویش خداپسندانه از ۲۷ تا ۳۰ مهر ماه به مدت چهار روز از ساعت ۹ الی ۱۷ به مصلی شهرستان قدس مراجعه کنند.

به گزارش فارس، استقبال قابل توجهی از پویش اهدای خون در شهرستان قدس صورت گرفت و این در حالی است که در این منطقه با جمعیت حدود ۴۲۰ هزار نفر تنها یک پایگاه انتقال خون وجود داشته که در مناسبت‌های خاص تعطیل بوده و به‌صورت موقت فعالیت دارد و این مهم می‌طلبد که مسئولین ذیربط نسبت به دائمی شدن آن اقدام نمایند.

اخبار مرتبط

۹۹۹ بسته غذایی در رودان توزیع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha