اجرای طرح ملی «ایران قوی» در مساجد سمنان

اجرای طرح ملی «ایران قوی» در مساجد سمنان

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی با بیان اینکه در دومین سال برگزاری رویداد فهما، طرح ملی «ایران قوی» در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان اجرا می‌شود، اظهار کرد: اجرای این طرح تا ایام‌الله دهه فجر ادامه دارد.

وی با بیان اینکه قوی شدن در زمینه فرهنگ و هنر یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های استحکام داخلی است، افزود: طرح ملی «ایران قوی» به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، از هفته دفاع مقدس تا ایام‌الله دهه فجر هم‌زمان با میلاد حضرت زهرا (س) اجرا می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در زمینه فرهنگی باید قوی شوید و در زمینه حفظ هویت اسلامی و انقلابی باید روزبه‌روز قوی‌تر و عمیق‌تر شوید؛ این پاسخ دشمنی‌های دشمن است، ادامه داد: این طرح ویژه ذیل زیست‌بوم فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران) طراحی شده است. 

موسوی اضافه کرد: این طرح با ایجاد بستر مشارکت و نقش‌آفرینی، رقابت سالم، تولید و  اشتراک محتوا، هماهنگی و انسجام فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تلاش می‌کند و در تقویت مؤلفه‌های استحکام فرهنگی نظام اسلامی بر محور مسجد گام برمی‌دارد.

وی، شناسایی و توانمندسازی استعدادهای فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی، جریان‌سازی گفتمان ایران قوی و ترویج روحیه، امید و تلاش و حضور مؤثر و هدفمند بچه‌های مسجد در فضای مجازی را از اهداف این طرح بیان و تأکید کرد: این طرح در قالب ۱۲ رواق و سه شبستان طراحی شده و محورهای اصلی آن قرآن و سیره اهل‌بیت (ع)، مسجد و گام دوم انقلاب، پیشرفت و امید به آینده و مقاومت و عزت ایرانی است. 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان تصریح کرد: در قالب طرح «ایران قوی» مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید برنامه‌ها و اطلاعات کانون را در سامانه بچه‌های مسجد به نشانی https://bachehayemasjed.ir در سه شبستان هنر، فرهنگ و نوآوری با ۱۲ رواق نمایش، سرود، قلم، فیلم، ترنج، نور، کتاب، دانش، رسانه، همدلی، کارآفرینی و فن‌آوری برای کسب امتیاز و دریافت سرانه ثبت کنند. 

موسوی با اشاره به اینکه ارزیابی و داوری آثار طرح ملی «ایران قوی» در دو مرحله استانی و ملی انجام می‌شود، عنوان کرد: در سطح استانی تقدیر ویژه از کانون‌های برتر هر استان بر اساس بیشترین امتیاز کسب‌شده در سامانه بچه‌های مسجد خواهد بود. 

وی متذکر شد: امتیازهایی که در بازه زمانی سال جاری تا سال ۱۴۰۰ از سوی کانون‌ها در قالب طرح ملی ایران قوی کسب شود، جمع شده و سپس تقسیم بر دو می‌شود و مطابق این معدل، کانون برتر انتخاب و مجموع امتیازهای کسب‌شده پایتخت بعدی فهما را مشخص می‌کند. 

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان یادآور شد: به‌منظور حفظ سهم استان‌های مختلف، امتیازات با چند مدل مختلف طراحی و انتخاب شده که شامل برترین‌های استانی، برترین‌های شهرستانی و رقابت‌های موضوعی هستند.

اخبار مرتبط

احداث مسجد دارالسلام در بهشت معصومه(س) قم

انجام ۳ هزار فعالیت ویژه هفته دفاع مقدس در سمنان

حضور هدفمند پلیس در فضای مجازی ضروری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha