توطئه اخراج الحشدالشعبی به هر قیمت ممکن

توطئه اخراج الحشدالشعبی به هر قیمت ممکن

به گزارش سراج24، «صفاء الاعسم» تحلیل‌گر نظامی عراق از نقش یک سرویس اطلاعاتی خارجی در حملات  راکتی اخیر علیه هیأت‌های دیپلماتیک، هدف قرار دادن فرودگاه‌های بغداد و اربیل و جنایت «الفرحاتیه» واقع در شهرستان «بلد» در استان صلاح‌الدین خبر داد و گفت که هدف از این توطئه، خارج کردن الحشد الشعبی از مناطق آزادشده از دست داعش به هر قیمتی است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه»، تصریح کرد: هیچ طرف مسلحی در کشور نمی‌تواند بدون حمایت مستقیم یک سرویس اطلاعاتی خارجی به راکت و تجهیزات جنگی، مجهز شود و دولت باید اسم این سرویس اطلاعاتی را فاش کند.

الاعسم توضیح داد: چندین طرف منطقه‌ای و سیاسی تلاش دارند تا شلیک راکت به سوی سفارت آمریکا و هدف قرار دادن فرودگاه‌های اربیل و بغداد را به گردن الحشد الشعبی بیاندازند تا نیروهای این سازمان را پیش از برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق، از مناطق آزادشده خارج کنند.
این تحلیل‌گر عراقی افزود: اتهام‌زنی به الحشد الشعبی تنها چند لحظه پس از وقوع حادثه بیانگر یک توطئه‌چینی دقیق علیه الحشدالشعبی در خفا است. به ویژه که الحشد الشهبی مدتهاست که کنترل منطقه بلد را در دست دارد و تاکنون هیچ شکاف امنیت جدی‌ای در این منطقه روی نداده بود.

 صبح دیروز (شنبه)، فرماندهی پلیس استان صلاح الدین در شمال عراق با صدور بیانیه‌ای از ربوده شدن ۱۲ غیر نظامی از اهالی منطقه «الفرحاتیه» واقع در شهرستان «بلد» در جنوب این استان، از سوی یک گروه مسلح ناشناس خبر داد.

پس از آن اعلام شد که اجساد هشت نفر از این ربوده‌شدگان پیدا شده که همگی با شلیک گلوله جان خود را از دست داده‌اند و سرنوشت چهار نفر دیگر هنوز مشخص نیست. 

در پی حادثه الفرحاتیه،  «عمار جبر خلیل» استاندار صلاح‌الدین عراق،با ارسال یک نامه اضطراری به دفتر فرماندهی کل نیروهای مسلح کشور خواستار انجام تحقیقات فوری درباره این حادثه شد. نمایندگان و شخصیت‌های سیاسی این استان نیز در بیانیه‌ای مشترک خواستار توقف چنین حملاتی در صلاح‌الدین شدند.

نخست وزیر عراق نیز امروز در راس یک هیأت امنیتی و نظامی عازم صلاح‌الدین شد تا از نزدیک در جریان جزئیات این پرونده قرار گیرد و دستوراتی نیز در این باره صادر کرد

اخبار مرتبط

حماس: هدف از توافق‌های عادی‌سازی روابط، ادغام اسرائیل در منطقه است

۸ محور مذاکره ذوالفقاری با الکاظمی/ تأکید بر امکان انتقال نیازمندی‌ موکب‌ها از مرز زمینی

طالبان: 20 سال قبل جهت تحقیقات در زمینه حادثه 11 سپتامبر اعلام آماگی کردیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha