مخالفت های مردمی روند سازش آل خلیفه با صهیونیست‌ها را کند کرده است

مخالفت های مردمی روند سازش آل خلیفه با صهیونیست‌ها را کند کرده است

به گزارش سراج24، اظهار عجز برخی مقامات صهیونیستی در حالی است که بر اساس اخبار منتشر شده امروز یکشنبه هیاتی به ریاست مائیر بن شابات مشاور امنیت ملی و الون اشفیز مدیرکل وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی و یک هیات آمریکایی به ریاست استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا و آوی بیرکوویچ فرستاده کاخ سفید در خاورمیانه به منامه سفر خواهند کرد. 

در همین ارتباط مسئولان صهیونیست گفتند که علت امضای توافقنامه «اعلام حسن نیت» به جای «توافق صلح» بین منامه و تل‌آویو این است که مخالفت‌های مردمی علیه عادی‌سازی روابط با تل‌آویو باعث کُند شدن اجرای اقدامات در این باره شده است و به عنوان مثال پس از گذشت مدت زمان اندک از امضای توافقنامه اعلام حسن نیت، هشتگ«بحرینی‌ها مخالف عادی‌سازی روابط» در توئیتر ترند شد.

در همین ارتباط یک مسئول صهیونیست در مصاحبه با روزنامه «هاآرتص» درباره امکان امضای توافقنامه صلح بین اسرائیل و بحرین ابراز تردید کرد و گفت: «معلوم نیست توافق صلح رسمی در آینده امضا خواهد شد یا نه».

مسئولان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز گفتند اسنادی که امروز امضا خواهد شد بیانیه مشترک برای برقراری روابط دیپلماتیک و صلح و ادامه «اعلام حسن نیت» است که ۱۵ سپتامبر گذشته در واشنگتن امضا شد.

به نوشته این روزنامه، بیانیه‌ای که قرار است امروز امضا شود مشتمل بر تأکید بر عدم درگیری متقابل و تعیین زمینه‌های همکاری دوجانبه اعم از پروازهای غیرنظامی، تجارت، انرژی، آموزش و بهداشت و غیره است.

یک مسئول سیاسی رژیم صهیونیستی نیز گفت که این توافقنامه به دلیل آنکه یک توافقنامه صلح رسمی نیست وجهه قانونی ندارد لذا هرگز همانند توافقنامه صلح با امارات به سازمان ملل ارائه نخواهد شد.

*تظاهرات ادامه‌دار

مخالفان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در بحرین  در محکومیت توافق کشورشان با این رژیم همچنان تظاهرات می کنند. 

مردم بحرین با وجود استقرار نیروهای امنیتی در خیابان‌ها، برگزار می شود .

به گزارش شبکه تلویزیونی «اللؤلؤة» بحرین، شماری از شهروندان این کشور طی شب های گذشته با در دست داشتن پلاکارد و دست نوشته‌هایی بار دیگر اقدام منامه در به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند..

به دلیل مخالفت و سرکوب شدید در بحرین، مخالفان توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی شب هنگام دست به تظاهرات علیه این اقدام مقامات بحرین می‌زدند.

در پارچه‌نوشته‌هایی که معترضان بحرینی در دستان خود حمل می‌کردند، جملاتی مانند «اسرائیل غده سرطانی است که باید ریشه‌کن شود» و یا «رژیمی که مشروعیت ندارد با رژیم دیگری که آن هم مشروعیت ندارد، عادی‌سازی می‌کند» آمده است.

*برگزاری همه پرسی

در ادامه مخالفت های مردمی با عادی سازی روابط میان منامه و تل آویو جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای خواستار برگزاری همه پرسی در این کشور درباره توافق عادی سازی با رژیم صهیونیستی شد و از سازمان ملل و جامعه بین الملل خواست حکومت بحرین را مجبور به اجرای این خواسته ملی کنند.

به گزارش ایرنا، جمعیت الوفاق بزرگترین حزب سیاسی مخالف حکومت بحرین در بیانیه‌ای که روز یکشنبه در پایگاه اطلاع رسانی منامه پست منتشر شد، از دبیرکل سازمان ملل و جامعه بین المللی خواست که از مقامات این کشور بخواهند به شهروندان اجازه دهد حرف اول و آخر خود درباره توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را بزنند. 

بیانیه یاد شده با اشاره به اینکه دولت بحرین بصورت یکطرفه در انعقاد توافق نامه‌ها و قراردادها مغایر با قانون اساسی و حاکمیت ملی تصمیم‌هایی را اتخاذ کرده است که در بحرین از اجماع و ارزش‌های ملی و قومی برخوردار نیست،  اضافه کرد: مردم بحرین باید نظر خود را درباره این توافق نامه غیرقانونی (عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی) بیان کنند و دلیل این اقدام این است که این حکومت در زمانی توافقنامه را امضا می‌کند که بیشترین اشکال ظلم و سرکوب را اعمال میکند و از اعتراض شهروندان نسبت به توافق نامه عادی‌سازی که ماه گذشته بین دولت بحرین و رژیم اشغالگر صهیونیستی امضا شد، جلوگیری می‌کند و نیاز است که بحرین زور و ستم بیش از حد با استفاده از ابزارهای نظامی و امنیتی را متوقف کند. 

اخبار مرتبط

نمی توانیم کشورمان را به طمع ورزی های اسرائیل بسپاریم

«انقلاب مروارید» همچنان زنده است

اقدامات سرکوبگرانه و شکنجه نمی تواند صدای ملت بحرین را خاموش کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha