انسیه شاه حسینی:

سطح کیفی جشنواره فانوس نیروهای مسلح رشد قابل ملاحظه‌ای کرده است

سطح کیفی جشنواره فانوس نیروهای مسلح رشد قابل ملاحظه‌ای کرده است

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس، انسیه شاه حسینی از کارگردانان برجسته کشور و داور بخش فیلم و آثار مستند چهارمین جشنواره فانوس نیروهای مسلح، گفت: آثار رسیده به چهارمین جشنواره فانوس نیروهای مسلح هم از نظر کیفیت و هم تعدا آثار ارسالی، رشد قابل توجهی داشته و هدفمندتر بود که نشان از توجه مسئولان هنری و فرهنگی نیروهای مسلح به این بخش و نیز اقبال هنرمندان نیروهای مسلح نسبت به فیلم و دیگر آثار هنری دارد.

شاه حسینی در ادامه با بیان موضوعی بودن جشنواره‌هایی مانند فانوس، افزود: اینگونه جشنواره ها نیاز به حمایت و هدایت دارند تا بتوانند از طریق هدفی که دنبال می‌کنند جریان‌ساز باشند.

وی در ادامه گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیروهای مسلح و سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس بعنوان متولی اصلی اینگونه فعالیتها در نیروهای مسلح باید با یک هدف‌گذاری درست و بلندمدت، از هنرمندان این عرصه حمایت لازم را داشته و آنها را در جهت اهداف مدنظر هدایت کنند.

این کارگردان سینما، آموزش فیلم‌نامه نویسان و فیلم سازان، شناسایی و حمایت نیروهایعلاقه‌مند و راهنمایی این نیروها را سه رکن و اصل اساسی در ارتقای سطح کیفی آثار هنری دفاع مقدسی دانست و افزود: اینکه جشنواره فانوس بدون وقفه و تعطیلی در چهار سال گذشته برگزار شده و امسال چهارمین دوره آن انجام می‌شود جای خوشحالی دارد و نشان از توجه متولیان این امر در نیروهای مسلح دارد.

شاه حسینی با توجه به جریان‌سازی جشنواره‌هایی مانند فانوس تصریح کرد: این جریان اگر ادامه پیدا کند، فیلمسازان خوبی می‌توانند به بدنه سینما تزریق شوند و فرهنگ حاکم بر سینمای دفاع مقدس را رشد و ارتقا بدهند.

وی در پایان گفت: من بعنوان کسی که سالهاست در حوزه سینما و هنرهای نمایشی فعالیت می‌کنم به آینده این جشنواره و اثرات فرهنگی که بر بدنه سینما و جامعه می‌گذارد بسیار امیدوارم و به مسئولین و متولیان این جشنواره توصیه می‌کنم از این جشنواره حمایت لازم را داشته باشند.

گفتنی است مراسم اختتامیه و تقدیر از آثار برگزیده چهارمین جشنواره فانوس نیروهای مسلح 11 آبان به صورت ویدئو کنفرانس و مجازی در شهر شیراز برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

تشکیل کارگروه سواد فضای مجازی دانش‌آموزی

جشنواره قرآنی «غنچه‌های آسمان» تمدید شد

هنر مناجات‌خوانی مناسب رمضان کم رنگ شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha