حلول ماه ربیع الاول و ادامه جهاد در عرصه سلامت

 حلول ماه ربیع الاول و ادامه جهاد در عرصه سلامت

به گزارش سراج24، امسال عزاداری برای ذریه‌ی نبی خدا صلوات علیه و آله متفاوت تر از سالیان گذشته بود. در محرم و صفری که گذشت به دلیل شیوع گسترده ی ویروس کرونا بسیاری از هیات‌ها و دسته‌جات سینه زنی بر خلاف روال سالیان قبل، نتوانستند ادای دین قابلی را تقدیم محضر مبارک حضرت سید‌ الشهدا و یاران باوفایشان بکنند. امسال به دلیل لزوم سنگربانی بیولوژیک، عزاداری‌هایی که بعضا در سطح کشور برگزار شد، همراه با رعایت دستورالعملهای بهداشتی بود.

مسلما مبارزه در راه حق و جهاد ابعاد گسترده ای دارد. امسال رعایت موارد بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، خود به تنهایی نوعی جهاد بیولوژیک به شمار می رفت. بسیاری از کسانی که سواره یا پیاده هر سال نذر تشرف به سمت بارگاه نورانی حسین ابن علی علیه السلام را داشتند، امسال زیر لب گفتند: به تو از دور سلام.

بسیاری از کسانی که در این ایام نذر ادا می کردند، امسال یا نذر خود را به صورت وجه نقدی از طریق اپلیکیشن‌های بانکی به موسسات خیریه تقدیم کردند یا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بسیار محدود ادا نذر کردند.

ماه های محرم و صفر تمام شدند اما جهاد بیولوژیک همچنان ادامه دارد. رعایت موارد بهداشتی یکی از توصیه های موکد دین مبین اسلام است؛ آنجا که می فرماید النظافت من الایمان. اسلام چهارده قرن پیش به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید موکدی داشته است. وضو گرفتن و لباس پاکیزه پوشیدن برای ادای فریضه‌ی الهی نماز جزء مواردی است که نشان می‌دهند در دین اسلام ناب محمدی تا کجا به رعایت اصول بهداشتی تاکید شده است.

محبان و دوستداران اهل بیت با رعایت هر چه بیشتر شیوه نامه های بهداشتی در دیگر ایام سال اثبات خواهند کرد که سنگربانان عرصه های سلامت و درمان خواهند بود و با رعایت بهداشت فردی که تاکید دین مبین اسلام است، در عرصه ی جهاد بیولوژیک نیز پیروز میدان خواهند شد.

اخبار مرتبط

زندگینامه شهید نوید صفری

توصیف زندگی شهید مدافع سلامت "علی صفرلو" به زبانی شاعرانه برای کودکان

«سفیران حسین» ۸ هزار نسخه کتاب فروختند

0 نظر

ارسال نظر

capcha