احیای شعر آئینی بعد از پیروزی انقلاب

احیای شعر آئینی بعد از پیروزی انقلاب

به گزارش سراج24، سید احمدرضا شاهرخی شامگاه جمعه در شب شعر «ذکر نبی» که به مناسبت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) برگزار شد، گفت: شعر پرچم هویت یک ملت است که وحدت و همدلی ملی را زنده نگه می‌دارد.

وی با تاکید بر اینکه شعر اثرگذارترین رسانه و هنر است، گفت: طبیعتاً شعر برای شاعر مسئولیت آفرین است و این مسئولیت باید در قالب کلماتی که موجب هدایت و ارشاد مخاطب شده و همدلی و وحدت را در جامعه افزایش می‌دهد، ظهور پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان، افزود: شعر شاعران بزرگی همچون سعدی، حافظ و مولانا همواره در خدمت اخلاق بوده و مملو از ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و باید توسط شاعران معاصر نیز به خوبی دنبال شود.

حجت الاسلام شاهرخی، به احیای شعر آئینی با وقوع انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: شعر پرچم هویت یک ملت است و وحدت و همدلی ملی را زنده نگه می‌دارد و اگر ملتی هویت خویش را گم کرده و دچار تفرقه شود، دشمنان به راحتی خواهند توانست نقشه‌های خود را پیاده کرده و سرنوشت مردم آن کشور را به گونه‌ای دیگر رقم بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان داشت: پیامبر اسلام در عصری ظهور کرد که اعراب جاهلی، پرستش طاغوت را پذیرفته و حاضر نبودند باورهای غلط و اشتباه خویش را کنار بگذارند، در این شرایط، رسول اکرم (ص) با این پیام که «قرآن کریم پندآموز و هوشیار کننده است و عمل به آموزه‌های آن سعادت ابدی را به دنبال خواهد داشت» به مقابله با جهالت آنها برخواست و ائمه معصومین (ع) نیز در عصر خود با همین پیام به ارشاد مردم خویش پرداختند.

اخبار مرتبط

دشمن پروژه شکست گفتمان انقلاب را در داخل پیگیری می‌کند

تشکیل حکمرانی امنیت فرهنگی را جدی بگیرید

بسیج از کجا آمد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha