صدور 800 مجوز گروه جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر

صدور 800 مجوز گروه جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام حامد ترکاشوند در حاشیه سفر گروه‌های جهادی مازندران در اردوگاه خرماکلا قائمشهر اظهار کرد: رویکرد جدید این ستاد  پویاسازی و  توجه بیش از پیش به فعالیت‌های امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با اعلام اینکه  این واجب الهی ابعاد مختلفی دارد، تصریح کرد: برنامه‌داریم که مباحث مغفول مانده جدی امر به معروف و نهی از منکر با با روش‌های نوین و جدید احصاء کرده و آن را در کشور عملیاتی کنیم.

 مدیرکل امور استان‌ها و دستگاه‌های اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه هرزمان نامی از امر به معروف آورده می‌شود بحث عفاف و حجاب مطرح می‌شود، افزود: پیگیری مباحث عفاف و حجاب یک بُعد این فریضه الهی است که به اندازه کافی در کشور اقدامات مناسبی در این ارتباط انجام شده است.

ترکاشوند اضافه کرد: یکی از نیازهای جدی این روزهای کشور مطالبه‌گری اصولی است که باید به درستی و تخصصی در این حوزه ورود کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مطالبه‌گری را به درستی در جامعه نهادینه کنیم و به صورت تخصصی به این موضوع پرداخته شود موج عظیم از مردم به این فریضه الهی می‌پیوندند.

مدیرکل امور استان‌ها و دستگاه‌های اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به برخی چالش‌های موجود در کشور، خاطرنشان کرد: 16 عرصه تخصصی در زمینه‌های مختلف امر به معروف و نهی از منکر در کشور وجود دارد که باید به صورت ویژه به آن پرداخت شود.

ترکاشوند خاطرنشان کرد: ابعاد اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر در کشور باید به صورت جدی احصا شود و در حوزه‌های اقتصادی باید مبانی را مورد واکاوی و بررسی قرار داده و این حوزه ورود جدی‌تری داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه در شرایط حاضر نیاز دارم که دغدغه‌های امر به معروف و نهی از منکر را در حوزه‌های اجتماعی، اداری، اقتصادی و  بهداشت و درمان را پیگیری و نحوه مطالبه‌گری آن را به مردم آموزش دهیم،تصریح کرد: تعلیم و تربیت، مباحث حقوقی، فرهنگی مبارزه با مفاسد، هنر و رسانه، عفاف و حجاب و محیط زیست از جمله مباحثی است که نیاز است امر به معروف و نهی از منکر در این حوزه‌ها فعالیت جدی‌تری داشته باشد.

مدیرکل امور استان‌ها و دستگاه های اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در ادامه خاطرنشان کرد: این ستاد که در سال ۱۳۷۲ به فرموده امام راحل تشکیل شده و مبنای کار آن مردمی است تا بر فعالیت مسؤولان نظارت داشته باشد.

وی در پایان از صدور 800 مجوز گروه جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: علاقه‌مندان به این عرصه‌ها  برای ثبت و بعنوان آمربه معروف تخصصی با مراجعه به سایت میدان مطالبه گری یا آدرس اینترنتی  motalebh.ir مارا در این واجب مهم یاری کنند.

اخبار مرتبط

کار رسانه‌ای با محور امر به معروف و جلب رضای خدا، زمینه‌ساز موفقیت است

همکاری مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان

محدوده حرم حضرت عبدالعظیم بازآفرینی می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha