خطبه‌خوانی شب شهادت امام هشتم(ع) در حرم رضوی برگزار شد

خطبه‌خوانی شب شهادت امام هشتم(ع) در حرم رضوی برگزار شد

به گزارش سراج24، همزمان با شب شهادت امام هشتم(ع)، مراسم خطبه خوانی آن حضرت در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور خادمان حرم مطهر رضوی یک ساعت بعد اذان مغرب برگزار شد، خادمان با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در حالی که در جاهای مشخص شده صحن انقلاب قرار گرفتند به سخنرانی تولیت آستان قدس گوش دادند.

در این مراسم طبق سنوات گذشته، خدام آستان قدس رضوی در حالی که شمع‌های روشن در دست داشتند،گرداگرد صحن انقلاب اسلامی حلقه زدند، آنها با مرثیه‌سرایی و عزاداری و قرائت خطبه ویژه این شب شامل شهادت به یگانگی ذات اقدس الهی، حمد و ستایش پروردگار یکتا و درود و رحمت بر رسول اکرم(ص) و هم‌چنین سلام و درود بر ائمه معصومین (ع)، شهدا و امام راحل و آرزوی سلامتی و طول عمر مقام معظم رهبری، فرارسیدن ایام عزا را به محضر حضرت امام رضا(ع) و صاحب العصر(عج) تسلیت گفتند.

این مراسم امسال به دلیل خطر شیوع بیماری کرونا به منظور اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی، با حضور 80 نفر از خدمه و خدام برگزار شد.

گفتنی است؛ این مراسم، آیینی سنتی است که براساس وقف‌نامه علیشاه، حاکم وقت خراسان در سال ۱۱۶۰ هجری قمری، همه‌ساله در شب عاشورای حسینی و شب شهادت امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

حرم و حریم رضوی باید یک آستان تلقی شود/«توجه به محرومان» در کانون سیره رضوی است

انگار در حرم رضوی نشسته‌ای!

مضروب شدن الهام چرخنده در مشهد+ توضیحات قاصدنیوز

0 نظر

ارسال نظر

capcha