صلح از سوی خواص به امام حسن (ع) تحمیل شد

صلح از سوی خواص به امام حسن (ع) تحمیل شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد چوبچیان امروز در مراسم یادواره شهدای آنسرمحله با بیان اینکه خدای متعال از جنس بشر برای انسان‌ها الگوهایی را آفریده و برگزیده است، اظهار کرد: همه پیامبران و ائمه از جنس بشر بودند و با این کار خدا نشان داد که همه انسان‌ها می‌توانند به کرامت و جایگاه والا برسند و فرستادگان خدا نمونه الگوها هستند.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) دارای خلق عظیم بین همه بندگان خدا است، گفت: اهل بین زندگی کردند تا زندگی کردن درست را به ما نشان دهند و مسیرهای غلط را از مسیر راه خود حذف کنیم.

کارشناس مذهبی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در چند سال اخیر به سبک زندگی اسلامی تأکید داشته‌اند، افزود: در ماجرای صلح امام حسن (ع)، این امام قائل به صلح نبود بلکه صلح از سوی خواص به امام حسن (ع) تحمیل شد.

چوبچیان با بیان اینکه صلح امام حسن (ع) کلیدواژه خطر در عصر حاضر است، تصریح کرد: امام حسن در شرایطی قرار داشت که جز صلح چاره دیگری نداشت و مجبور به انجام آن شد و امروز برخی از مسؤولین از صلح دم می‌زنند و آدرس مشکلات را کاخ سفید می‌دهند که لازم است مردم حواسشان را خوب جمع کنند.

وی با بیان اینکه مردم باید مطالبه گر بوده و تاریخ را موشکافی کنند تا کلاه سر آنان نرود، گفت: مردم باید از مسؤولین خود مطالبه درست کنند و مردم هر شهر باید مطالبه درست و دقیق را از مسؤولین شهری و استانی خود انجام دهند.

کارشناس مذهبی با بیان اینکه دشمن از داخل به دنبال تخریب و تضعیف مردم کشور است، افزود: باید قدرشناس امام و ولی‌فقیه بوده و جلوی تحریف تاریخ در عصر حاضر را بگیریم.

اخبار مرتبط

کنفرانس بین المللی امام حسن عسکری (ع) در حرم مطهر حسینی

رعایت اخلاق و ادب از منظر امام حسن عسکری (ع)

امام حسن عسکری(ع) و تربیت شیعیان در تنگنای محاصره

0 نظر

ارسال نظر

capcha