عدم ثبات اقتصادی نتیجه مذاکره با آمریکاست

عدم ثبات اقتصادی نتیجه مذاکره با آمریکاست

به گزارش سراج24، حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری ظهر امروز در جمع عزاداران حسینی شهرستان گرگان ضمن تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: عدم ثبات اقتصادی نتیجه مذاکره با آمریکاست، شرایط بد اقتصادی بر روی بسیاری از طبقات ضعیف جامعه فشار آورده است، همه وظیفه داریم به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر کمک کنیم.

وی در خصوص وابستگی کشور به نفت تصریح کرد: نتیجه مذاکره با آمریکا این شد که هر چه توانستند راه‌های صادرات نفت ایران به سایر کشورها را بستند، گرچه قبلا نیز در صادرات نفت سختی‌هایی داشتیم اما تحریم‌ها را دور می‌زدیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان دانشگاه افسری گفت: محوری‌ترین سخنان معظم له تاکید بر این مهم بود که قوام یک کشور به ثبات اقتصادی، قوام یافتگی فرهنگی و قدرت دفاعی بستگی دارد.

طاهری افزود: یکی از دلایل فشارهای سنگین دشمنان به ایران این است که در زمینه دفاعی کوتاه بیائیم، خواسته آمریکا در برجام این بود که ایران باید موشک‌های دوربرد خود را از بین ببرد، همان کاری که آمریکا با کشور لیبی کرد.

وی با بیان اینکه در شرایط نابسامان اقتصادی و گذر از این مرحله باید به اقشار ضعیف کمک کنیم، ابراز کرد: مردم در کمک‌های مومنانه جلوه همدلی را به نمایش گذاشتند، برخی مسوولان دلسوز هم خوب پای کار آمدند، این رویه برای پشت سر گذاشتن مشکلات اقتصادی باید ادامه داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان با اشاره به اینکه کشور از منظر فرهنگی با ضعف‌هایی روبروست، گفت: ۹۰ درصد فیلم‌هایی که در کشور تولید می‌شود بر علیه ارزش‌هاست و غرب به آنها جایزه اسکار می‌دهد.

طاهری در بخش دیگری از سخنانش پیرامون دلایل صلح امام حسن مجتبی (ع) با معاویه بیان کرد: برخی تصور می‌کنند امام حسن (ع) در جریان صلح با معاویه نسبت به قیام امام حسین (ع) کار سختی انجام ندادند، بنابراین مظلومیتی برای امام حسن (ع) پیش آمد که حتی دوستان و شیعیان نسبت به این اتفاق به امام خرده می‌گرفتند.

وی با بیان اینکه در آستانه قیام سیدالشهدا (ع) مردم فایده صلح امام حسن (ع) با معاویه را فهمیدند، گفت: 10 سال طول کشید تا دلایل این صلح برای مردم روشن شد و در آن مدت حضرت فقط خون دل می‌خوردند، حتی نزدیکان امام جریان صلح را درک نمی‌کردند و امام حسن (ع) هم نمی‌توانستند اصرار را بیان کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان افزود: امام بر اساس تکلیف الهی که داشت با معاویه صلح کرد، تکلیف‌گرایی، ماموریت برای حفظ دین همچنین مقدم دانستن مصالح عمومی سبب شد تا امام صلح با معاویه را بپذیرد.

طاهری گفت: در اواخر عمر پیامبر گرامی اسلام (ص)، جبرئیل سفارشاتی از طرف خدا آورد که از جمله آن؛ مشخص شدن برنامه‌های آینده جهان اسلام بود، در آن برنامه‌ها ۱۲ نامه مهر شده بود و هر نامه‌ای ماموریت هر امام بعد از پیغمبر (ص) بوده است، بعد از رحلت پیامبر (ص) نخستین نامه را امام علی (ع) باز کردند تکلیف ایشان از سال ۱۱ هجری تا سال ۴۰ هجری مشخص شده بود ، بعد از ایشان، تکلیف امام حسن مجتبی (ع) از سال ۴۰ تا ۶۱ هجری در نامه دیگر تعیین شده بود.

وی با اشاره به اینکه امام حسن (ع) به تکلیف الهی عمل کرده است، اظهار کرد: ماموریت هر امام حفظ دین است امام حسن (ع) ماموریت داشت دین را از طریق صلح حفظ کند، همچنین مردم به واسطه اینکه از جنگ‌های زمان امام علی (ع) خسته شده بودند مصالح عمومی ایجاب می‌کرد دیگر جنگ صورت نگیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: امام حسن مجتبی (ع) برای اینکه نفاق معاویه را به مردم نشان دهد صلح را پذیرفت، گرچه عدم حمایت عموم مردم و خیانت برخی فرماندهان از دلایل صلح امام با معاویه بود.

طاهری با اشاره به اینکه گریه بر مظلومیت امام حسن مجتبی (ع) خیلی قیمت دارد، بیان کرد: مظلومیت امام حسن (ع) برای پذیرفتن صلح با معاویه از مظلومیت امام حسین (ع) در روز عاشورا بیشتر است.

اخبار مرتبط

ویدئو/ظریف:با تغییر رئیس جمهور در آمریکا تحریم‌ها به هیچ وجه بازنمی‌گردد

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

اتحاد تهران و پکن، چالشی برای دولت بایدن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha