یک حزب کردستان عراق:

حشد الشعبی در آزادسازی عراق، قهرمانانه ایفای نقش کرد

حشد الشعبی در آزادسازی عراق، قهرمانانه ایفای نقش کرد

به گزارش سراج24، «آرام محمد» عضو جنبش «الجیل الجدید» (نسل نو) تأکید کرد که کُردها، برای نیروهای سازمان الحشد الشعبی احترام قائل هستند.

الجیل الجدید نام یک حزب سیاسی در کردستان عراق است که در جریان رقابت‌های انتخابات مجلس عراق در سال ۲۰۱۸ تشکیل شد.

محمد به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که «الحشد الشعبی در راه آزادی خاک [عراق] از تسلط گروه تروریستی داعش، قهرمانانه ایفای نقش کرد».

وی تأکید کرد که الحشد الشعبی از همه شهرهای عراق دفاع کرد و در این راه جانفشانی‌های زیادی از خود نشان داد. «ما اهانت به الحشد الشعبی را از سوی هر طرفی که باشد، نمی‌پذیریم... اظهارات هوشیار زیباری از رهبران حزب دموکرات کردستان، به نمایندگی از نظر مردم کُرد نیست».

محمد همچنین گفت که افرادی مانند زیباری «همیشه و بنا بر دلایل سیاسی و با دستورات خارجی، در پی فتنه‌افروزی و ایجاد مشکل هستند».

زیباری اخیرا در یک مصاحبه تلویزیونی مدعی شد که حمله به پایگاه آمریکایی «الحریر» در اربیل به این دلیل صورت گرفت که گروه‌های مقاومت گمان می‌کنند منطقه کردستان به آمریکا نزدیک است. 

وی در ادامه ادعاهای خود علیه الحشد الشعبی که یک نهاد رسمی دولت عراق به شمار می‌رود، توهین کرد و گفت که گروه‌های مقاومت بغداد و اربیل را هدف قرار می‌دهند کاری که پیش‌تر تروریسم داعش انجام می‌داد.

هواداران الحشد هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: «پس از اهانت‌های مکرر رهبران احزاب جدایی‌طلب کُرد و شبه نظامیان آنان علیه الحشد مقدس ما و سکوت دولت الکاظمی... ما در برابر این اهانت، سکوت نخواهیم کرد».

در این بیانیه تصریح شد، این اهانت‌ها به جایی رسیده است که «لانه‌های اطلاعاتی در بغداد احداث کردند و مقرهای حزبی جدایی‌طلبی کُرد و مواضع نظامی برای شبه‌نظامیان خود در بسیاری از مناطق بغداد به وجود آوردند».

در این بیانیه، ضمن حمله به نیروهای پیشمرگه کُرد، تأکید شد که افرادی مانند زیباری در پی شایعه‌پراکنی و فتنه‌افروزی هستند و به همین دلیل از نخست وزیر عراق خواسته است که نیروهای الحشد را از منطقه سبز بغداد خارج کنند.

اخبار مرتبط

انگشت اتهام را به سوی رژیم صهیونیستی نشانه می رویم

وزیر خارجه عراق در رأس هیأتی وارد آمریکا شد

بازداشت سرکرده بارز داعشی موسوم به والی بغداد

0 نظر

ارسال نظر

capcha