رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان:

عملکرد دستگاه‌ها در حوزه نماز تغییری نداشته است

عملکرد دستگاه‌ها در حوزه نماز تغییری نداشته است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی یوسفی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اقامه نماز استان زنجان با تاکید بر اینکه برنامه‌های فرهنگی ستاد اقامه نماز برای اینکه بتواند تاثیرگذاری خود را در جامعه داشته باشد، باید اعتبارات لازم در این زمینه اختصاص داده شود، افزود: یکی از ملزومات امروز ستاد اقامه نماز، برخورداری از مکانی ثابت برای این ستاد است که امیدواریم این مهم به زودی در استان محقق شود.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته ستاد اقامه نماز استان زنجان توانست عنوان برتر کشوری را از آن خود کند که این موضوع در جای خود قابل تقدیر است، تصریح کرد: برگزاری برنامه‌هایی چون ۵۰ حلقه معرفتی، ۱۵۰ نشست دانش‌آموزی، ۱۱۰ نشست خانواده مطهر، ۱۵ دوره آموزشی، ۱۵ طرح پیوند مسجد و مدرسه و مشارکت در ۵۰ برنامه فرهنگی و تبلیغی باعث کسب چنین جایگاهی شد.

یوسفی با ابراز تاسف از اینکه عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه نماز در مقایسه با سال ۹۷ تغییر محسوسی نداشته است، ادامه داد: همه ساله ارزیابی‌های لازم در خصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه نماز انجام می‌شود که در ارزیابی ۷۵ دستگاه، سه دستگاه جهادکشاورزی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات توانستند نمره کامل را در این حوزه کسب کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان خاطرنشان کرد: مدارس و نوجوانان، محوریت فعالیت این ستاد در استان به شمار می‌روند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه یکی از ضرورت‌های امروز جامعه، راه‌اندازی اردوگاه برای مسائل دینی، قرآنی و نماز است، بیان کرد: دشمن در شرایط کنونی جامعه تلاش می‌کند تا ملت ایران را نسبت به اعتقادات خود بی‌تفاوت کرده، آن‌گاه بتواند به اهداف شوم خود دست یابد که در این زمینه با برگزاری برنامه‌های تاثیرگزار به ویژه در حوزه نماز می‌تواند نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد.

حجت‌الاسلام سعید احمدی با اشاره به اینکه برگزاری نماز جماعت در دستگاه‌های اجرای به هیچ وجه نباید متوقف شود، ابراز کرد: اگر می‌خواهیم کارهای ارزشمندی در حوزه نماز انجام شود، ابتدا باید از خودمان شروع کرده و اقدامات عملی را در این زمینه انجام دهیم. علاوه بر این می‌توان از ظرفیت خیرین در این زمینه استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: در طرح هجرت، شاهد انجام فعالیت‌های مطلوبی در حوزه نماز از سوی طلاب بودیم.

اخبار مرتبط

نماز جمعه استمرار ولایت پذیری و امامت است

ائمه جماعات و نهاد نماز جمعه وام‌دار هیچ شخص و دستگاهی نیستند

نماز جمعه قرارگاه وحدت و مدافع حقوق مردم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha