نهج البلاغه می تواند کشورهای اسلامی‌ را هم پیمان کند

نهج البلاغه می تواند کشورهای اسلامی‌ را هم پیمان کند

به گزارش سراج24، مرتضی خدمتکار بعد از ظهر پنج شنبه در حاشیه سفر خود به کاشان در جمع خبرنگاران کاشانی با اشاره آغاز طرح ملی کاشان پایتخت نهج البلاغه ایران اظهار داشت: ظرفیت‌های مردمی و مشارکت اجتماعی کاشان باعث شد که پایتختی نهج البلاغه ایران به کاشان اعطا شود.

وی با بیان اینکه شایستگی‌های کاشان در حوزه نهج البلاغه نمایان است، ابراز داشت: هدف ما ترویج و توسعه معارف نهج البلاغه است و بر این مبنا همه ایران را هدف گذاری کرده ایم.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و حدیث وزارت ارشاد با اشاره به اینکه جریان سازی حول محور نهج البلاغه باید جنبه بین المللی به خود بگیرد، تصریح کرد: باید به گونه‌ای این موضوع را بسط و گسترش بدهیم که مسلمانان در همه دنیا بتوانند از معارف و فضائل این کتاب در زندگی خود استفاده کنند.

وی با اشاره به لزوم وحدت در بین مسلمین برای مقابله با دشمن و نظام سلطه تصریح کرد: علاوه بر قرآن کریم کتاب نهج البلاغه می‌تواند مسلمانان را در مقابل دشمن هم پیمان کند.

خدمتکار با بیان اینکه مردم و مسئولین کاشان در مورد این موضوع دغدغه دارند و این مسئله نشان از اهمیت آنها در مورد نهج البلاغه است، بیان داشت: با توجه به این موضوع و حضور دبیرخانه این طرح در کاشان تمام تصمیمات در این حوزه از شهرستان کاشان نشأت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

شهید قاسمی زندگی خود را صرف تبلیغ دین کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha