تجلیل از خانواده شهید خلبان بربری در سالروز شهادتش

تجلیل از خانواده شهید خلبان بربری در سالروز شهادتش

به گزارش سراج24، به مناسبت سالروز شهادت شهید بربری خلبان تیزپرواز ارتش جمهوری اسلامی ایران و از شهدای افتخارآمیز استان مرکزی جمعی از مسوولان نظامی و سازمان‌های مردم نهاد با حضور در منزل این شهید والامقام از خانواده وی دلجویی و تجلیل کردند.

شهید بربری نخستین خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بود که در ابتدای سال 59 به شهادت رسید و پیکر مطهرش در قبرستان زبیر عراق دفن و پس از 20 سال توسط کمیته جستجو مفقودین  شناسایی و در مراسمی با شکوهی به خاک سپرده شد.

خلبان تیزپرواز و نخبه استان مرکزی پروازهای ویژه‌ای به عنوان فرمانده اسکادران هوایی تبریز انجام و به عنوان استاد خلبان در کنار شهید فکوری و شهید ستاری در پروازهای جنگی مشارکت داشت و در اوایل جنگ به شهادت رسید.

سردار داود غیاثی‌راد نماینده کمیته مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم نکوداشت این شهید که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به همت هیأت فرزندان شهدای تهران، مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان مرکزی و هیأت غرب و شمال غرب استان مرکزی در منزل این شهید بزرگوار برگزار شد، اظهار کرد:  این خلبان شهید با وجود جوانی توانمندی‌های پروازی بسیاری داشت    و در روز اول جنگ و در لحظات اولیه جنگ هواپیماهای دشمن را تعقیب  و آماده عملیات بود.

وی افزود: درایت و اعتقاد والای شهید باعث می‌شود بیشتر از استانداردهای پرواز به پرواز جنگی بپردازد و در همان اوایل جنگ تحمیلی به شهادت برسد.

در حاشیه این مراسم دست‌نوشته‌هایی از کتابت قرآن و نهج‌البلاغه توسط این شهید، به نماینده ولی‌فقیه در ناحیه جماران تقدیم و از وی به عنوان شهید ولایی و قرآنی یاد شد.

 در این مراسم همچنین نماینده ایثارگران ستاد کل نیروهای مسلح لوح تقدیر قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا را به همسر شهید تقدیم کرد.

فرمانده ارشد استان مرکزی به عنوان نماینده ارتش جمهوری اسلامی ایران و نماینده تمامی رزمندگان ارتش استان مرکزی لوح تقدیر و هدیه‌ای تقدیم به خانواده شهید کردند.

این شهید بزرگوار از شهدای استان مرکزی در روستای راونج است که مأموریتش در فرماندهی گردان تبریز بود.

اخبار مرتبط

دستگیری قاتل 2 بسیجی شهید مشهد

تشییع «علی اصغر» ۸ ساله بر روی دستان مردم کرمان

بدرقه پیکر شهید مرادی بر دوش مردم همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha