رادیو «وحدت» بعد از صفر راه‌اندازی می‌شود

رادیو «وحدت» بعد از صفر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش سراج24، معاونت صدا طی این سال‌ها در کنار شبکه‌های اصلی که به صورت ۲۴ ساعته و در طول سال در حال فعالیت هستند شبکه‌هایی را هم به صورت مناسبتی و موقت راه‌اندازی می‌کند که در یک بازه زمانی مشخص روی آنتن می‌رود.

از جمله این شبکه‌ها می‌توان به رادیو‌هایی که در ایام محرم و صفر راه‌اندازی می‌شوند و یا در ایام دهه فجر و حتی نوروز دوباره کلید می‌خورند اشاره کرد که قرار است با هدف و رویکردی مشخص در یک بازه به نتیجه برسند و برنامه‌های ویژه‌ای همزمان با ایام مورد نظر به تولید برسانند.

این روز‌ها و تا پایان ماه صفر رادیو اربعین روی آنتن است که چند سالی است از ابتدای ماه صفر برنامه‌های آن آغاز می‌شود و با پایان این ماه اطلاع رسانی‌هایی درباره این ایام با تولیداتی ویژه همراه می‌کند. با پایان رادیو اربعین برای اولین بار قرار است رادیو وحدت در معاونت صدا شکل بگیرد که از ابتدای ماه ربیع‌الاول روی آنتن می‌رود.

مهدی مسعودی که به تازگی از طرف حمید شاه آبادی معاون صدا به عنوان مدیر رادیو وحدت منصوب شده است درباره این رادیو و ضرورت راه‌اندازی آن توضیح داد: با توجه به اتفاقات اخیری که در جهان رخ داد همچون توهین به پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و بازنشر دوباره کاریکاتور‌های شارلی ابدو از یک سو و همچنین نگاه تفرقه‌آمیزی که در برخی کشور‌ها نسبت به امت اسلام در حال توسعه یافتن است این ضرورت احساس شد که رادیو وحدت هم در کنار شبکه‌های مناسبتی راه‌اندازی شود.

وی اضافه کرد: امت اسلامی باید انسجام را مد نظر قرار دهد و همه این‌ها ضرورتی را ایجاد کرد که معاون صدا برای اولین بار رادیویی را به عنوان وحدت راه اندازی کند.

مسعودی با اشاره به محوریت این شبکه رادیویی نیز گفت: نگاه ما در این رادیو محوریت رسول الله است و اینکه همه امت اسلامی در هر فرقه‌ای زیر مجموعه این تفکر قرار بگیرند. اگر این انسجام باشد آن‌ها که تفکر اسلام ستیزی دارند جلویشان گرفته خواهد شد و تفرقه از بین می‌رود.

مدیر رادیو وحدت اضافه کرد: تفکر استعماری دشمنان است که نسبت به مسلمانان طمع دارد و با تفرقه اندازی سعی دارد بر آن‌ها مسلط شود. کشور‌های بزرگی در خاورمیانه هستند که منافع بزرگی برای استعمارگران دارند؛ از ایران تا افغانستان و پاکستان و حتی کشور‌های دیگری که استعمارگران سعی دارند با تفرقه بر ما مسلط شوند.

مسعودی با اشاره به رویکرد رادیو وحدت نیز تصریح کرد: رویکرد ما وحدت بین شیعه و سنی ایران است و گسترش نگاه برادری است. ما سعی داریم از علما و بزرگانشان و همچنین نمایندگانشان در این شبکه رادیویی بهره بگیریم.

وی اضافه کرد: در این رویکرد‌ها تمام قومیت‌های اهل تسنن ایران و همینطور افراد شیعه که در حوزه تقریب فعالیت می‌کنند مد نظر هستند.

مدیر رادیو وحدت با اشاره به نگاه رهبر انقلاب که اتحاد شیعه و سنی یک مساله تاکتیکی و مصلحتی نیست بلکه یک اصل است، اظهار کرد: این رویکرد به عنوان محور بین‌المللی هم مدنظر قرار می‌گیرد تا امت اسلامی زیر پرچم رسول اسلام (ص) قرار بگیرند.

اخبار مرتبط

پویش رادیو سلامت برای «واکسن ایرانی»

راه‌اندازی پویش انتخاباتی «مردم میدان» در فضای مجازی صداوسیما

پویش «رای من- سرنوشت من» روی موج رادیو آوا و پیام

0 نظر

ارسال نظر

capcha