حضور مداحان و سخنرانان سرشناس در حرم رضوی

حضور مداحان و سخنرانان سرشناس در حرم رضوی

به گزارش سراج24، حرم مطهر و نورانی امام رضا (ع) برای ایام پایانی ماه صفر که برابر است با رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) برنامه‌های مختلف و متنوعی تدارک دیده است که این برنامه‌ها از شبکه‌های مختلف تلویزیونی و صفحات آستان در فضای مجازی پخش و با توجه به شیوع ویروس کرونا عاشقان آل‌الله می‌توانند از راه دور از این برنامه‌ها استفاده کنند.

سخنرانی، تلاوت قرآن، مرثیه‌سرایی، شعر‌خوانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و... از جمله این برنامه‌ها است که از امشب آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

در این برنامه‌ها چهره‌هایی چون آیت‌الله علم‌الهدی، راشد یزدی، رفیعی، سرلک، اسلامی‌فر، کازرونی، قریشی، رضایی تهرانی، حسینی قمی، حاج علی‌اکبری، پناهیان، عالی، مروج، ناصری و... در نوبت‌های مختلف در صحن جامع رضوی، مسجد گوهرشاد، صحن امام حسن مجتبی (ع) به سخنرانی می‌پرداند.

مرثیه‌سرایی آقایان میثم مطیعی، صادق آهنگران،  مجید بنی‌فاطمه، مهدی رسولی، نادر جوادی، محمدرضا بذری، ابوذر بیوکافی، جعفر ملائکه، سیدرضا نریمانی، محسن عرب خالقی و... در صحن‌های جامع رضوی، انقلاب اسلامی، گوهرشاد و امام حسن مجتبی (ع) از دیگر برنامه‌های آستان در ایام پایانی ماه صفر است.

محفل انس با قرآن ویژه رحلت پیامبر (ص) همزمان با شب ۲۸ صفر با حضور قاریان ممتاز بین‌المللی قرآن کریم از ساعت ۱۸:۳۰ پنجشنبه ۲۴ مهرماه در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد برگزار می‌شود.

مراسم عزاداری چارپایه‌خوانی از جمله سنت‌هایی است که همه ساله در یالروز رحلت پیامبر (ص) و امام رضا (ع) برگزار می‌شود و امسال هم این مراسم در مدرسه خیرات‌خوان در بست نواب صفوی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های ایام پایانی ماه صفر را در ساعات مختلف شبانه‌روز از شبکه‌های قرآن، یک، دو، سه، پنج، استانی خراسان و برخی شبکه‌های دیگر به همراه پورتال جامع آستان و صفحات آستان در فضای مجازی مشاهده کنند.

اخبار مرتبط

اهدای خون ۲۳۶۳ نفر از مردم استان مرکزی در ماه صفر

رواق کتاب در حرم امام رضا (ع)

آلبوم موسیقی «یادش بخیر» در قالب بازسازی نغمات دفاع مقدس تولید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha