دو شاعر و مداح در نوبت دریافت گواهینامه درجه یک هنری

دو شاعر و مداح در نوبت دریافت گواهینامه درجه یک هنری

به گزارش سراج24، سیدمحمد طباطبایی، دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور درباره اعطای درجه هنری به شاعران شعر مجلسی اظهار داشت: چندی پیش در همایش «پلک صبوری» در تالار وحدت گواهینامه درجه یک هنری به استاد «ولی‌الله کلامی زنجانی» اعطا شد و در کنار این استاد بزرگوار، اساتیدی چون حسین کریمی مراغه‌ای، علی انسانی و غلامرضا سازگار نیز در فهرست دریافت این گواهینامه هنری قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه درجه هنری اساتیدی چون ولی‌الله کلامی و کریمی مراغه‌ای اعطا شده تصریح کرد: به دلیل اوضاع فعلی اعطای درجه یک هنری در حوزه شعر مجلسی به دو استاد بزرگوار به نام‌های «سازگار» و «انسانی» به تاخیر افتاد؛ چرا که در انتظار بهبود شرایط هستیم.

طباطبایی با بیان اینکه این اساتید به دلیل اشعار فعال و موثر در حوزه شعر مجلسی به عنوان دریافت کننده این درجه معرفی شدند، گفت: «ساعد باقری» از کارشناسان شعر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور پیشنهاددهنده این مساله بود. از این رو به زودی در فضایی مناسب درجه هنری دو استاد دیگر نیز اعطا خواهد شد.

به گفته وی، این افراد در تولید و اثرگذاری شعر مجلسی و آئینی و مذهبی نقش داشته و به نوعی آن را در راستای مسیر خوب و مثبت سوق داده‌اند. از این رو در شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور تصمیم بر آن شد تا در حوزه شعر مجلسی مشمول دریافت گواهینامه درجه یک هنری شوند.

اخبار مرتبط

استاد ولی‌الله کلامی زنجانی،‌ گواهینامه درجه یک هنری گرفت

استاد غلام‌رضا سازگار (مداح اهل بیت) خادم فرهنگ رضوی شد

شرح دو دیدگاه درباره «قتیل العبرات»/ امام حسین(ع) کشته کدام اشک‌هاست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha