اختصاص عایدات وقف به چاپ کتاب و احداث کتابخانه های عاشورایی

اختصاص عایدات وقف به چاپ کتاب و احداث کتابخانه های عاشورایی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مهدی ستوده در مراسم اختتامیه سوگواره شعر عاشورایی اردبیل، با اشاره به اهمیت شعر آئینی در مداحی و مرثیه سرایی، این اشعار را صادقانه‌ترین شعر و خالصانه‌ترین نوع آن عنوان کرد و گفت: اشعار آئینی آگاهانه و بعضاً فطری از درون شعر شاعر آئینی در قالب کلماتی موزون بر می‌خیزد و زمانی جلوه گر می‌شود که روحی لطیف و غنی آن را می‌سراید.

وی ضمن ابراز خرسندی از برپایی این برنامه‌های فرهنگی و دینی، زبان شعر و هنر را بهترین روش برای ترویج و تبلیغ مفاهیم ناب عاشورا در بین جوانان عنوان کرد و بر توسعه این برنامه‌ها در سطح وسیعی از جامعه تاکید کرد.

بصیرت یاران اباعبدالله الحسین علیه السلام الگوی ولایت مداری برای جوامع اسلامی است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در بخش دیگری از سخنانش به نقش بصیرت در قیام عاشورا اشاره کرد و گفت: در واقعه کربلا، خیمه گاه لشکر امام حسین علیه السلام محل اجتماع افرادی بصیر و آگاهی بود که با نقش آفرینی بی نظیر خود در دفاع از حریم ولایت در راستای حفظ ارزش‌های دینی، تا ابد در تاریخ اسلام ماندگار شده و الگوی آزادگان جهان شدند.

وی عدم بصیرت جامعه نسبت به شناخت حاکم عادل و ظالم را سبب بروز منکرات دانست و افزود: نبود آگاهی و شناخت باعث تباهی در جوامع انسانی شده چنانکه در تمامی اعصار ظلم و ستم بر مردم جاهل صورت گرفته است.

حجت الاسلام ستوده، وقایع و حوادث تاریخی را ره آورد سه عامل قدرت، ثروت و شهوت دانست و گفت: در گذشته اقوام و ملل مختلف در مواجهه با این عوامل مورد حمله قرار گرفته و جنگ‌های بسیاری با منشأ این عوامل اتفاق افتاده است.

عایدات اوقاف باید در مسیر پژوهش استفاده شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان، از آمادگی این اداره در حمایت از برنامه‌های عاشورایی خبر داد و گفت: عایدات وقف برای چاپ کتاب و احداث کتابخانه های عاشورایی و حمایت از پژوهش‌های حوزه اشعار عاشورایی استفاده می‌شود.

اخبار مرتبط

باید فرهنگ وقف در جامعه ترویج یابد

باید وقف گروهی درجامعه تقویت شود

۱۰۰ عنوان برنامه فرهنگی در استان مرکزی برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha