عزاداری مجازی در موسسات قرانی یزد

 عزاداری مجازی در موسسات قرانی یزد

به گزارش سراج24، «محمدحسین دشتی» در رابطه با برنامه‌های این اداره کل ویژه عزاداری‌های مناسبت های رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، اظهار کرد: به مناسبت رحلت پیامبر(ص)، قرائت زیارت‌ حضرت رسول(ص) در فضای مجازی توسط مؤسسات قرآنی و مراکز مذهبی تحت پوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام خواهد شد.

وی با بیان این که واحد قرآن و عترت اداره ارشاد مسئولیت کمیته ستاد اربعین را بر عهده دارد، گفت: به علت شیوع کرونا، برنامه‌ای با حضور فیزیکی افراد ویژه ایام شهادت پیش‌رو نخواهیم داشت اما در مراکز قرآنی خود قطعا میزبان برگزاری برنامه‌هایی برای شهادت امام رضا(ع) هستیم.

دشتی از فعالیت ۶۸ موسسه قرآنی در سطح استان یاد کرد و گفت: موسسات قرانی مانند «مهد قران جواد الائمه» و «موسسه قرآن و عترت ثقلین» دارای سایت و صفحات مجازی هستند که همه برنامه‌های فرهنگی به خصوص برنامه‌های عزاداری پیش‌رو در این فضاها نشر داده و قبل از آن اطلاع رسانی خواهد شد.

رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد یزد از برنامه ریزی برای برگزاری مسابقه کتابخوانی با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد خبر داد و گفت: این مسابقه با عنوان «هفت شهر عشق» برای نشر مطالب و معارف حسینی در نظر گرفته شده است.

دشتی مهلت ثبت‌نام این مسابقه را تا سوم آبان ماه و زمان برگزاری آن را سیزدهم آبان ماه اعلام کرد و گفت: تمام روند این مسابقه به منظور حفظ سلامت مردم و متقاضیان به صورت مجازی انجام می‌­شود.

اخبار مرتبط

نگرش مرحوم تسخیری برگرفته از شناخت درست از ادیان الهی بود

خدمات حجت‌الاسلام خراسانی به اسلام فراموش ناشدنی است

تشییع روی دستان غیرت

0 نظر

ارسال نظر

capcha