امر به معروف ونهی از منکر به یک قوم یا مذهب اختصاص ندارد

امر به معروف ونهی از منکر به یک قوم یا مذهب اختصاص ندارد

به گزارش سراج24، آیت‌الله مصطفی محامی امشب در دیدار دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر این که امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه فراموش شده هستند، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر باید فراگیر شود و آمران به معروف و ناهیان از منکر باید این دو فریضه را به درستی بشناسند و به جای پرداختن به موارد جزئی به مسائل مهم جامعه بپردازند.

امام جمعه زاهدان بیان داشت: در فضای خانه و خانواده، در مسائل اقتصادی، فرهنگی و روابط اجتماعی ممکن است معروف‌هایی ترک و منکرهایی انجام شود که این موارد باید از سوی افراد آگاه و آشنا و در قالب هیئت‌های اندیشه‌ورز و به صورت تخصصی رصد شود.

وی گفت: فعالیت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص به قوم یا مذاهب خاصی ندارد و بهتر است کارگروه‌ها و هیئت‌های اندیشه ورز به صورت تلفیقی از شیعه و اهل سنت باشند که این همکاری خود مصداق یک معروف است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در شهرستان‌ها و در بین ائمه جمعه اهل سنت، افراد برخوردار از شایستگی و کارایی لازم، می‌توانند در ستاد امر به معروف و نهی از منکر به عنوان محور قرار گیرند.

اخبار مرتبط

توزیع ۷۰ تن گوشت و بیش از ۶۰۰ هزار پرس غذای گرم درنقاط مختلف کشور

برپایی سینما مقاومت برای اولین بار در استان سیستان و بلوچستان

مراقب باشیم فتنه گران ویروس بی بصیرتی را به جامعه تزریق نکنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha