توزیع بیش از ۶ هزار بسته نوشت افزار بین دانش آموزان ایلامی

توزیع بیش از ۶ هزار بسته نوشت افزار بین دانش آموزان ایلامی

به گزارش سراج24، قنبر موسی‌نژاد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی( ره) استان ایلام ظهر امروز در حاشیه توزیع بسته‌های نوشت افزار در قالب اجرای پویش ملی اهدای نوشت افزار به دانش آموزان مناطق کم برخوردار در این استان، گفت: امروز بیش از ۶ هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد استان با همت ستاد اجرایی فرمان امام راحل از بسته‌های آموزشی شامل کیف مدرسه، نوشت افزار و حدود ۱۰ قلم وسایل آموزشی برخوردار می‌شوند.

وی افزود: در این راستا حدود 6 هزار و ۲۰۰ بسته کمک آموزشی و نوشت افزار در مقاطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان دختران و پسران توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد ایلام، گفت: این نوشت افزارها متناسب با مقطع تحصیلی دانش آموزان در قالب کاروان به شهرستان‌های استان ارسال و در کوتاه‌ترین زمان در بین دانش آموزان توزیع می‌شود.

موسی‌نژاد ادامه داد: در حال حاضر، حدود ۷ هزار دانش  آموز در استان ایلام از خدمات کمیته امداد به صورت مستمر بهره مند هستند.

وی افزود: همچنین ۱۵۰۰ دانشجو نیز تحت ارائه خدمات این نهاد قرار دارند که نیازمند کمک هزینه آموزشی هستند و بیش از ۳ هزار دانش آموز نیز در قالب تبصره ۱۴ کمک موردی خدمات این نهاد را دریافت می‌کنند؛ بر اساس بررسی‌های انجام شده ۳۰ درصد این دانش آموزان به امکانات آموزش غیر حضوری دسترسی ندارند.

موسی‌نژاد با بیان اینکه انتظار می‌رود خیرین در تهیه تبلت برای این دانش آموزان ما را یاری کنند، تصریح کرد: نیاز این دانش آموزان بیش از دفتر، کیف و قلم، امروز به تبلت و امکانات آموزش غیر حضوری است، از مردم عزیز هم استانی درخواست می‌شود که به صورت نقدی ما را در تهیه امکانات آموزشی غیر حضوری این دانش آموزان یاری کنند.

موسی‌نژاد ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده با یک کارخانه تولیدی در کشور، تبلت مورد نیاز دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد با سرانه 3 میلیون تومان برای هر دانش آموز تولید و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت که این امر نیز نیازمند کمک و همراهی مردم عزیز و خیرین است.

لازم به ذکر است، این مراسم با حضور حجت‌الاسلام کریمی‌تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، سردار شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین( ع) استان ایلام، نوذری معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام و جمعی از مسوولان فرهنگی و اجرایی استان برگزار شد.

اخبار مرتبط

ویدیو/اشک های جاماندگان اربعین حسینی در مرز ایلام

تخصیص پنج میلیارد تومان اعتبار برای خرید تبلت و وسایل کمک آموزشی

برپایی نهضت مومنانه در آخرین روز از هفته دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha