حجت‌الاسلام محمدحسنی:

هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن است

هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در آستانه سالروز تاسیس این سازمان، در جمع کارکنان ستاد ارتش اظهار کرد: ۴۰ سال پیش این سازمان به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب و تأیید بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) تأسیس شد و با رهبری‌های این دو امامین حکیم انقلاب، امروز برخوردار از نعمت ارتش مکتبی و معنویت محور هستیم که جزو افتخارات ماندگار نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه هدف از تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، ترویج و تعمیق باورهای دینی در میان کارکنان ارتش و خانواده‌های آنان است، افزود: ارتش امروز یک ارتش کاملاً معنوی و معنویت‌محور است و جزو افتخارات ماندگار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. گواه ما در معنویت‌محور بودن ارتش، نشان‌های افتخاری است که امام و رهبری به ارتش اعطا فرموده‌اند. بیان تمامی آن نشان‌ها زمان زیادی می‌طلبد، اما بنده به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنم. رهبر انقلاب فرمودند که ارتش کلمه طیبه است. ایشان همچنین فرمودند که ارتش نمایشگاه بزرگی از ارزش‌های اسلامی است.

حجت الاسلام محمدحسنی با استناد به روایتی از امام حسین (ع) گفت: در روز عاشورا، امام (ع) به اهل بیت و یارانش وصیت کرد که خودتان را برای مشکلات و امتحانات سخت آماده کنید و نگران نباشید و بدانید خداوند حامی و حافظ شماست و عاقبت به خیری و پیروزی نهایی در انتظار شماست، مراقب باشید سخنی بر زبان جاری نکنید که از شأن و منزلت شما کاسته شود.

حجت الاسلام محمد حسنی افزود: ما نیز در شرایط سخت اقتصادی امروز با پیروی از اهل بیت امام حسین علیه السلام باید مراقب باشیم تا مبادا در برابر یزیدیان زمان سخنی بر زبانمان جاری شود که از شأن و منزلت مسلمانی و انقلابی گری مان کاسته شده و مورد سوء استفاده دشمن قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در ارتش، عزت و اقتدار امت اسلامی را در اطاعت از ولایت، امامت و رهبری خواند و افزود: وقتی فرمانی از سوی رهبر معظم انقلاب صادر می‌شود ارتش به جای چرایی، راه‌های چگونگی اجرای مطلوب آن را وجهه همت خود قرار می‌دهند.

وی با اشاره به نقش موثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در رسیدن ارتش به نقطه مطلوبی از معنویت گفت: برنامه‌های دینی و فرهنگی مختلفی در این سال‌ها از سوی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اجرا شده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با دینداری ارتش می‌فرماید «نقش شما برادران عقیدتی سیاسی در رساندن ارتش به نقطه مطلوب نقش بسیار موثری است». موجب افتخار است که مقام معظم رهبری از کارکرد عقیدتی سیاسی رضایت دارند.

در پایان مراسم از تعدادی از جانبازان، پیشکسوتان و کارکنان ممتاز اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

پیام تبریک جنبش مقاومت اسلامی جمهوری آذربایجان « حسینیون» به آیت الله رئیسی

۱۵ خرداد نقطه آغاز بیداری اسلامی در جهان بود

۲ سایت راداری و موشکی جدید در تهران وارد شبکه پکپارچه پدافند هوایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha