نتیجه دوری از مکتب امام حسین(ع) گرفتاری در مکر دشمنان است

نتیجه دوری از مکتب امام حسین(ع) گرفتاری در مکر دشمنان است

به گزارش سراج24، علیرضا شابدین اظهار کرد: محور مقاومت اسلامی، پیروزی‌های درخشان امت اسلام و حرکت انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی به نهضت سیدالشهدا و زیارت اربعین متصل است.
وی  نقش حماسه اربعین را در تشکیل تمدن نوین اسلامی بی‌بدیل دانست و گفت: حماسه اربعین در تشکیل تمدن نوین اسلامی نقش بسزایی داشته و یکی از پایه‌های اصلی تمدن نوین اسلامی است.
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به پیاده‌روی همه ساله در اربعین حسینی خاطرنشان کرد: حضور افراد مختلف با آداب و رسوم و مذهب و دین گوناگون در مسیر پیاده‌روی جلوه‌های زیبا، شگفت‌انگیز و وصف‌ناپذیری از عشق الهی به امام حسین (ع) بوده و نشان‌دهنده وحدت کلمه به معنای واقعی است ولی امسال با وجود شیوع ویروس کرونا علاقمندان به سیدالشهدا عشق و ارادت خود را از دور به آن امام بزرگوار نشان دادند.
وی اربعین را یکی از جلوه‌های برتر ایمانی برشمرد و بیان داشت: اربعین یکی از جلوه‌های برتر ایمانی است و اگر جامعه‌ای از مکتب امام حسین (ع) دور بماند قطعا دچار نیرنگ، فریب و مکر حاکمان خواهد شد که با لباس دین و در کسوت امیر‌المومنینی به جان مردم افتاده و آنها را از اهداف و آرمان‌هایشان دور می کنند.
شابدین تشخیص بین حق و باطل را یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) دانست و گفت: گاهی حق به باطل و باطل به حق بسیار نزدیک بوده به گونه‌ای که راه حق از باطل قابل تشخیص نیست و امام حسین (ع) با حرکت ارزشمند خود سبب شد تا در هر زمانی امت اسلامی بتوانند بین حق و باطل را تشخیص دهند.
وی خاطرنشان کرد: پیام نهضت امام حسین (ع) اختصاص به عالم شیعه و اسلام ندارد و هدف امام حسین (ع) در این مسیر نجات انسانیت بوده است.
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به عدم برگزاری پیاده‌روی امسال اربعین گفت: با توجه به اینکه امسال ایرانیان مشتاق به عشق امام حسین (ع) از پیاده‌روی اربعین جا ماندند ولی همگان شاهد بودند که مردم دوستدار اهل‌بیت با برگزاری برنامه‌های خلاقانه عشق و محبت خود را به امام حسین (ع) به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به ظرفیت فضای مجازی در گسترش فرهنگ سیدالشهدا تاکید کرد: برخی هیئت‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت علما و روحانیون اهل تسنن و تشیع در فضای مجازی مظلومیت جریان قیام این حضرت به ویژه جریان کوفه و شام را برای مردم بازگو کرده تا مردم فرصت شناخت و معرفت بیشتری پیدا کنند.

اخبار مرتبط

داستان پرماجرای ۴۰ تازه‌مسلمان؛ از کاباره‌های مجلل پاریس تا روضه امام حسین(ع)

ابتلای رحیم‌پور ازغدی به کرونا کذب است

کادر درمان، جانبازان شیمیایی و معلولان تا ۲ ماه آینده واکسن کرونا می زنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha