نامه انتقادی و گلایه آمیز خانواده شهدا به نوبخت

نامه انتقادی و گلایه آمیز خانواده شهدا به نوبخت

به گزارش سراج24، یکی از خبرگزاری های داخلی چند روز قبل خبری با عنوان «افزایش حقوق خانواده شهدا از مهرماه با دستور آقای نوبخت» منتشر کرد، این خبر واکنش های زیادی در بین خانواده معظم شهدا و جامعه ایثارگری به همراه داشت.
هیئت فرزندان شهدای اسلام (بزرگترین اجتماع خانواده شاهد کشور) در پی انتشار این خبر، در نامه ای سرگشاده سوالاتی را از معاون محترم رییس جمهور جناب آقای نوبخت مطرح کرده است. این تشکل ابراز امیدواری کرده که در راستای شبهه زدایی و رفع هرگونه سو استفاده پاسخ این سوالات به سرعت منتشر شود.
جناب آقای نوبخت 
سلام علیکم
درآغاز، کلام را مزین به فرازی از نامه ی امیرالمومنین حضرت علی(ع) ‌به مالک اشتر نخعی می کنیم، آنجا که فرمود: منت گذاشتن و بزرگ کردن کارها نزد مردم نور حق را خاموش می کند!
و اما بعد لازم می دانیم از تمامی تلاش های جناب عالی برای پاسداشت ارزش ها و احقاق حقوق حقه ی جامعه ایثارگری در طول دوران مسوولیت قدردانی کنیم و امیدواریم این سوالات که طرح و مطالبه آن ها حق کتمان ناپذیر جامعه ایثارگری است را دردل هایی از جنس ایثار بدانید و دستور فرمایید در سریع ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ داده شود.
آقای نوبخت بزرگوار؛
- آیا پرداخت معوقات سالیان گذشته خانواده های شهدا ارزش خبری کردن در سطح عمومی و چنین منت گذاری را دارد؟ مگر نه این که سالانه حقوق تمامی اقشار جامعه نسبت به تورم افزایش قانونی می یابد؛ پس منظور همکاران جناب عالی از مطرح شدن چنین خبری که گویی خانواده شهدا از سایر آحاد جامعه مستثنی و به دنبال زیاده خواهی هستند، آن هم در هفتمین ماه سال چیست؟ آیا قبول دارید این خبر و اخباری این چنین جز آسیب زدن به طیف بی ادعای شاهد و ایثارگر ثمر دیگری ندارد، آن هم در شرایط سخت اقتصادی امروز که همه مردم شریف ایران در تنگناهای مالی جدی بسر می برند. اگر جنابعالی از این شکل اطلاع رسانی آگاه نبوده اید لطفا به صورت شفاف اعلام کنید.
- آیا مطرح شدن چنین اخباری در شرایط کنونی تلاشی برای فعال نمایی به مدد اعتبار خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیست؟
- آیا مجموعه حضرت عالی جز پرداختن به وظایف بارز و ذاتی سازمانی ( آن هم با این همه تاخیر) کار چشم گیر یا خارق العاده دیگری برای جامعه ایثارگران انجام داده است؟
- آیا قبول دارید نتیجه انتشار این بدیهیات و بزرگ نمایی آن ها سبب ایجاد شائبه در خصوص سهم خواهی خانواده معظم شهدا و ایثارگران می شود؟ چه کسانی از این توهین آشکارا سود می برند؟
در پایان این نامه خطاب به همه ی افرادی که به هر طریق این نامه را می خوانند، تصریح شده است: امیدواریم همه این اتفاق ها از سر غفلت و ناآگاهی رخ داده باشد. جامعه بزرگ خانواده معظم شهدا و ایثارگران در طول ۴ دهه اخیر، درخت تناور جمهوری اسلامی را با جان، مال و آبروی خود آبیاری کرده است و هیچ گاه عظمت خانواده شهیدان، رنج جانبازان و صبر آزادگان را وجه المصالحه قرار نداده و تا ابد پای آرمان خود ایستاده است.

اخبار مرتبط

توان پهپادی ایران اسرائیلی‌ها را وحشت‌زده کرده است

محسن رضایی:برنامه اقتصادی خودم را در اختیار رئیس‌جمهور منتخب قرار می‌دهم

بیانیه ۲۶۰۰ خانواده شهید در تجلیل از ملت ایران برای خلق حماسه در انتخابات ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha