مجلس انقلابی باید پاسخگوی مطالبات مردم در خصوص تبعیض باشد

مجلس انقلابی باید پاسخگوی مطالبات مردم در خصوص تبعیض باشد

به گزارش سراج24، سیدسلمان ذاکر یکشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه رسانه‌ها وظیفه مطالبه گری خود را از مسئولان انجام دهند، افزود: مجلس عصاره ملت است و نمایندگان مجلس نباید ویژه خواری کنند ما نماینده مردم باید مطالبه برخورد با تبعیض و فساد را عملی کنیم.

وی با بیان اینکه از مردم درخواست می‌کنم که مشکلات خود را از طریق کارشناسان خبره و با تجربه حل و فصل نمایند تا نماینده بتواند به مشکلات مهمتری در عرصه استانی و کشوری رسیدگی کند، ادامه داد: متأسفانه از سوی برخی مسئولین بی مهری دیده می‌شود و با ما برای حل مشکلات مردمی همراه نیستند.

ذاکر خاطرنشان کرد: برخی کارمندان در برخی ادارات استثمار شده‌اند و افرادی که استخدام رسمی هستند از این قشر کار فراوانی می‌کشند و اگر با اعتراض روبرو شوند فوری تعدیل می‌شوند به همین دلیل اکنون در حال اصلاح قانون خدمات کشوری هستیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه احیای دریاچه ارومیه در اولویت کاری نمایندگان استان قرار دارد، اظهارکرد: اخیراً نمایندگان مجلس به همراه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تونل انتقال آب بازدید کرده و خوشبختانه دولت نیز برای احیای دریاچه ارومیه بودجه ویژه‌ای را اختصاص داده است و از سوی دیگر برای احیای دریاچه ارومیه، باید احیای کشاورزی مدرنیته در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه احیای سدهای نازلوچای و باراندوزچای یک اصل است تصریح کرد: اما باید این احیا پس از احیای اصلی یعنی دریاچه ارومیه انجام شود تا از جلوی بیماری‌های پوستی و مهاجرت‌های ضروری گرفته شود.

ذاکر در ادامه نیز با اشاره به اینکه مهار آب‌های مرزی واجب و ضروری است بیان کرد: برای احیای دریاچه نیز نیازی به انتقال آب از وان ترکیه نیست بلکه باید آب‌های مرزی مهار شده و به سمت ترکیه نرود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشاورزی استان باید به سمت مدرنیته حرکت کند، اظهار کرد: با توجه به مشکل کم آبی و در راستای احیای کامل دریاچه ارومیه باید نوع کشت در استان از محصولات پر آب بر به کشت محصولات کم آب بر و اقتصادی تغییر کند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه احیای کارخانه‌های راکد و احیای گردشگری بسیار مهم است افزود: همچنین حل مشکل ۳۰۰ هزار ساخت و سازی که در خارج از محدوده انجام شده و نیز احیای بافت‌های فرسوده بسیار مهم و ضروری است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در راستای توسعه استان باید توجه ویژه به راه‌های مواصلاتی استان و تعریض جاده‌ها داشت چون آذربایجان‌غربی یک استان مرزی و دروازه ورود به اروپا است و از سوی دیگر باید به موضوع قطار سریع‌السیر و منطقه ویژه اقتصادی سرو ارومیه نیز توجه شود.

ذاکر با اشاره به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و مشکلات سیب در استان افزود: با پیگیری‌های انجام شده مبلغ خرید محصولات کشاورزی ازجمله سیب و گوجه فرنگی از کشاورزان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته و ۱٠٠٠ میلیارد تومان برای خرید محصولات کشاورزی اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با زمین خواری، کوه خواری و تصرف منابع طبیعی بi جای تخریب خانه باغ‌های زیر ۵۰ متر در اولویت قرار گیرد، افزود: در راستای اصلاح قانون تخریب خانه باغ‌ها با عنوان تغییر کاربری اراضی کشاورزی، لایحه و طرح مربوطه در حال تنظیم و ارائه به مجلس است.

ذاکر با اشاره به خلأ مرزی به دلیل هم مرزی با سه کشور خارجی و عزم مجلس برای تأمین بودجه مورد نیاز در این زمینه نیز گفت: تلاش دارم در نشستی با وزیر کشور و امیران ارتش به همراه فرمانده سپاه مسائل و مشکلات مرزی استان بررسی و افزایش بودجه نیروهای مسلح را نهایی و در مجلس تصویب کنیم.

اخبار مرتبط

هیئتی از کمیسیون امنیت ملی مجلس در هفته جاری به خوزستان می‌رود

مجلس به دنبال قانونگذاری در فضای مجازی است نه ایجاد محدودیت

همکاری کشورها شرط ارتقای جایگاه آسیا در معادلات جهانی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha