اختتامیه چهارمین جشنواره ملی دفاع مقدس فانوس برگزار می‌شود

اختتامیه چهارمین جشنواره ملی دفاع مقدس فانوس برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید با زبان هنر دستاوردهای دوران دفاع مقدس را به نسل‌های آینده و نسل جوان منتقل کرد، افزود: به این منظور جشنواره ملی دفاع مقدس تولیدات هنری فانوس مراسم اختتامیه این جشنواره به میزبانی شهر شیراز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور محدود مدعوین برگزار خواهد شد.

کوشکی با بیان اینکه در سومین جشنواره ملی دفاع مقدس تولیدات هنری فانوس هنرمندان فارس خوش درخشیدند و استان فارس به مقام دومی این جشنواره دست یافت بیان کرد: با کسب این رتبه فارس به عنوان میزبان مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فانوس انتخاب شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس گفت: این جشنواره در موضوعات رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، معرفی الگوها و اسوه‌های علمی و نمادهای ارزشی دفاع مقدس به نسل جوان، جوانان و پاسداری از دستاوردهای دفاع مقدس، استکبارستیزی و مقاومت اسلامی مخاطب شناسی و آگاه سازی در حوزه آثار دفاع مقدس، ارزش هنر معنوی و دینی از منظر فیلم و تئاتر ایستادگی و پیروزی جبهه مقاومت را شامل می‌شد.

وی تصریح کرد: آثار ارسالی نیز در حوزه‌های هنرهای نمایشی، تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی، نمایش نامه، موسیقی وسرود، تحقیق و پژوهش، هنرهای تجسمی و سنتی، آثار رادیویی، فیلم و بخش آزاد را شامل می‌شد که علاقه مندان آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.

کوشکی افزود: در اختتامیه این جشنواره مسئولین ارشد استانی و همچنین تعدادی از مسئولین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حضور خواهند داشت و تمامی استان‌های کشور نیز این جشنواره را به صورت ارتباط تصویری دنبال خواهند کرد و در این جشنواره شرکت می‌کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس بیان کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره روز یکشنبه ۱۱ آبان ماه از ساعت ۱۵ در سالن شهید رکنی صداوسیمای مرکز فارس برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

رونمایی از کتاب «حاصل عمر» در فرهنگ‌سرای اندیشه

مقطع پایانی جنگ ناگفته‌های فراوان دارد/ حوزه نشر به میدان بیاید

زنان ایرانی در پشت جبهه‌های نبرد شاهکار کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha